Мабуть неможливо знайти таку галузь господарства, де можна було б обійтися без спеціаліста по електрогазозварюванню. За допомогою дугового та газового зварювання здійснюються нероз’ємні з’єднання деталей машин, різноманітних металоконструкцій, зварюються мости та щогла електропередач, цистерни та котли, різні трубопроводи.

Сучасне господарство країни насичене складною технікою. Підтримка техніки в справному стані є важливою задачею, в рішенні якої електрогазозварювання займає провідне місце серед інших технологічних процесів.

В Тернопільському навчально-курсовому комбінаті слухачі навчаються виконувати ручне дугове, газове зварювання, напівавтоматичне зварювання простих деталей, вузлів і конструкцій з конструкційних сталей, кольорових металів і сплавів та середньої складності деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів з вуглецевих і сталей при всіх положеннях шва крім стелі.

Наплавку раковин і тріщин в деталях, вузлах та відливках середньої складності. Попередній і супутній підігрів при зварюванні деталей з дотриманням заданого режиму. Читати креслення середньої складності деталей, вузлів і конструкцій.

Для вступу на навчання потрібно подати заяву на імя директора навчально-курсового комбінату або направлення від підприємства, організації чи направлення від служби зайнятості населення.

До вступників на навчання за професією «електрогазозварник» ставляться такі вимоги:

-вік не менше 18 років;

-базова або неповна базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи;

-медичні обстеження.

Термін навчання електрогазозварників становить 5,5 місяців (872 години), з них теоретичного навчання – 256 годин та виробничого навчання – 598 годин.

Теоретичний курс навчання забезпечує вивчення слідуючих предметів:

-спеціальна технологія;

-матеріалознавство;

-технічне креслення;

-електротехніка;

-охорона праці;

-основи трудового законодавства.