Теплова енергія - товарна продукція, що виробляється на об'єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу. Для виробництва теплової енергії використовуються інші види енергії, в тому числі енергія, яка виділяється при спалюванні різноманітних горючих речовин (дрова, торф, кам’яне та буре вугілля, мазут, природний газ). Найбільш широко в даний час використовується спалювання природного газу.

Теплопостачання для опалення, гарячого водопостачання в даний час доцільно робити за допомогою невеликих малопотужних котелень, які можна розмістити безпосередньо коло споживачів.

Оператор котельні другого розряду допускається до обслуговування парових і водогрійних котлів сумарною теплопродуктивністю до 3 Гкал/год (12,6 ГДж/год) одиночних парових і водогрійних котлів теплопродуктивністю до 5 Гкал/год (21 ГДж/год).

Для вступу на навчання потрібно подати заяву на ім’я директора навчально-курсового комбінату або направлення від підприємства, організації, установи.

До вступників на навчання за професією «оператор котельні» ставляться такі вимоги:  

Термін навчання операторів котельні становить три місяці, з них два місяці – теоретичне навчання та один місяць практичне навчання безпосередньо на виробництві.