Головна » 2009 » Червень » 25 » Використання радіолокаційного відеозаписуючого вимірювача швидкості "ВИЗИР"
17:44
Використання радіолокаційного відеозаписуючого вимірювача швидкості "ВИЗИР"
Використання радіолокаційного відеозаписуючого вимірювача швидкості "ВИЗИР" передбаченого законодавством

Департамент Державтоінспекції вкотре повертається до питання щодо правомірності використання працівниками ДАІ радіолокаційних відеозаписуючих вимірювачів швидкості "ВИЗИР", як засобу фото- і відеозапису, передбаченого законодавством.
Нагадаємо, що 17 листопада 2008 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху".
Аналізуючи стан аварійності вже можна констатувати, що нові норми законодавства та відповідна організація роботи підрозділів ДАІ з його виконання стали головними чинниками зниження рівня аварійності на автодорогах України. Від початку цього року вдалося зберегти життя 1363 громадян та попередити травмування майже 9 тис. осіб.
Разом з тим основною формою профілактики аварійності залишається нагляд за дорожнім рухом та своєчасне виявлення і попередження порушень Правил дорожнього руху його учасниками. При цьому велику роль у підвищенні ефективності нагляду за дорожнім рухом відіграє застосування сучасних технічних засобів, у тому числі радіолокаційних відеозаписуючих вимірювачів швидкості "ВИЗИР".
Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики сертифіковані вимірювачі швидкості, у тому числі вимірювач швидкості радіолокаційний відеозаписуючий "ВИЗИР" (Свідоцтво Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики про визнання затвердження типу засобів вимірювальної техніки № UA-MI/3-924-2006 від 11.10.2006). До речі такі прилади не перший рік використовують працівники міліції Росії, Казахстану, Білорусі.
Нагадаємо, що більше місяця тому, з ініціативи Донецької обласної прокуратури науковими спеціалістами Державного підприємства "Донецькій науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" проведено додаткову перевірку радіолокаційного видеозаписуючого вимірювача швидкості "ВИЗИР", яким користуються у своїй службовій діяльності співробітники Державтоінспекції. Висновок науковців - вимірювач швидкості радіолокаційний відеозаписуючий "ВИЗИР" відповідає технічним умовам і може використовуватися в подальшій службовій діяльності.
Саме з метою вдосконалення роботи підрозділів Державтоінспекції з профілактики правопорушень із застосуванням засобів фото- і кінозйомки, відеозапису та підвищення ефективності нагляду за дорожнім рухом 21 травня п.р. МВС України підписано відповідне розпорядження, яким передбачено, що інспектори ДПС здійснюють контроль за дотриманням водіями ПДР з використанням засобів фото- і кінозйомки, відеозапису виключно у форменому одязі, з нагрудним знаком та на службовому автомототранспорті. Крім того, заборонено нести службу в місцях, закритих для візуального сприймання учасникам дорожнього руху (об'єкти дорожнього сервісу, зелені насадження тощо). Передбачено також провести відповідну роботу щодо демонтажу тих дорожніх знаків, які встановлені з порушенням державного стандарту та вводять необґрунтовані обмеження для учасників дорожнього руху, тощо.
Тема забезпечення безпеки дорожнього руху є завжди актуальною у висвітленні в засобах масової інформації. Майже кожна редакція газети, журналу, телевізійних новин не обходить своєю увагою інформування громадян про наслідки та причини скоєння жахливих автопригод, роботу ДАІ. І це зрозуміло, тому що майже кожен сьогодні є учасником дорожнього руху - водій, пасажир, пішохід.
Проте останнім часом у ЗМІ оприлюднено різного роду інформацію щодо неправомірності використання підрозділами ДАІ з профілактики правопорушень технічних засобів, а також їх невідповідності існуючим світовим стандартам. На жаль подібна інформація, без відсутності результатів проведених відповідними державними установами експертиз, завдає шкоди діяльності Державтоінспекції, а позиція авторів відстоює лише інтереси порушників.

25 червня 2009 року

Прес-служба Департаменту
ДАІ МВС України

Переглядів: 836 | Додав: xoma_joguk | Рейтинг: 0.0/0