Головна » 2009 » Серпень » 23 » Нарада з фахівцями радіологічних служб
11:59
Нарада з фахівцями радіологічних служб
В п’ятницю, 7 серпня 2009 року, в смт. Іванків (Київська область) відбулась нарада-семінар “Підсумки роботи обласних служб радіаційного контролю Мінагрополітики України у І півріччі 2009 року. Проблеми і перспективи".

Відкриваючи нараду-семінар, директор Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики Дмитро Микитюк зазначив, що “... агропромислове виробництво є основним сектором економіки і основною сферою зайнятості населення Полісся, і саме для сільського населення забрудненого Полісся соціально-економічні наслідки Чорнобильської катастрофи виявилисяч найбільш тяжкими. Кризові явища, що мають місце в економіці України, призвели до зменшення фінансування утримання служб радіаційного контролю, скорочення кількості фахівців-радіологів в областях, відтоку висококваліфікованих кадрів до інших галузей, призупинення вапровадження протирадіаційних заходів на забруднених територіях”.

Фахівці радіологічних служб Мінагрополітики підвели підсумки роботи з мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи в агропромисловому комплексі у І півріччі 2009 року, визначили основні проблеми і перспективні напрямки впровадження у 2009 році комплексу заходів, спрямованих на виробництво "радіологічно безпечної" сільськогосподарської продукції на забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи землях, організації контролю за вмістом радіонуклідів у сільськогосподарській продукції.

Як осередки інформаційно-дорадчої роботи серед виробників сільськогосподарської продукції та населення, у шістьох найбільш забруднених областях службами радіологічного контролю було надано 6484 консультації населенню, проведено та взято участь у 45 нарадах, конференціях, опубліковано 11 статей у місцевій пресі, здійснено 5 виступів на радіо.

В роботі наради-семінару взяли участь представники міністерств і відомств, вчені науково-дослідних інститутів сільськогосподарського профілю, начальники обласних служб радіологічного контролю.

Прес-служба Мінагрополітики

Переглядів: 713 | Додав: xoma_joguk | Рейтинг: 0.0/0