Головна » 2010 » Квітень » 01
01.04.2010 13:36

Про реформи в АПК, відносини України з ЄС та СОТ, експорт та імпорт агропродукції, біопаливо, якісь продуктів харчування в інтерв”ю УНІАН розповів міністр агрополітики Микола Присяжнюк

РЕФОРМИ ПЕРШ ЗА ВСЕ

- Миколо Володимирович, які проблеми на сьогодні є в галузі та які першочергові завдання Ви для себе ставите на найближчу перспективу?

Сьогодні в галузі існує нагальна потреба кардинальних, але не радикальних змін. Я маю на увазі визначення стратегічних пріоритетів. Агропромисловий сектор в певній мірі дав крен щодо розвитку однієї чи двох галузей, а інші опинилися на узбіччі. Щоб ефективно розвивати аграрний сектор, нам потрібно чітко визначити першочергові завдання.

Протягом минулого року, враховуючи президентські перегони, попередній уряд прийняв багато популістських рішень і програм. Найбільше побоювання викликає те, що їх невиконання може злякати інвесторів. В попередні роки потужні фінансово-промислові корпорації, в тому числі ... Читати далі »
Просмотров: 732 | Дата: 01.04.2010 | Рейтинг: 0.0/0

01.04.2010 10:07

30 березня на базі ВАТ «Галактон» відбулось урочисте відкриття нової лінії з виробництва кисломолочної продукції для дітей віком від 8-ми місяців життя.

З привітальним словом до учасників церемонії звернувся заступник міністра аграрної політики України Іван Демчак.

До участі в урочистостях були запрошені фахівці Мінагрополітики, МОЗ, ветеринарних служб, представники Київської ОДА, Дитячого фонду ООН, Національної асоціації виробників дитячого харчування, Спілки молочних підприємств України, науковці Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя, Інституту гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзеєва, керівники підприємств-виробників молочної сировини, комерційних компаній та фірм.

Для запуску виробництва кисломолочної продукції для дітей віком від 8-ми місяців життя компанія здійснила повну реконструкцію ділянки на підприємстві «Галактон» з урахуванням усіх нормативних вимог. На створення такої технологічної лінії було інвестован ... Читати далі »
Просмотров: 789 | Дата: 01.04.2010 | Рейтинг: 0.0/0

31.03.2010 18:40

30 березня відбулася зустріч Міністра аграрної політики України Миколи Присяжнюка з представниками Європейської Бізнес Асоціації, відомими компаніями - виробниками та переробниками молочної продукції.

На зустрічі були обговорені питання щодо субсидіювання молочної продукції, ціноутворення на соціально значимі продовольчі товари, державного цінового регулювання продуктів харчування, маркування наявності або відсутності генетично модифікованих організмів у харчових продуктах та інші.

Результатом непростої дискусії стали домовленості про створення оптимальних взаємовигідних умов для ведення аграрного бізнесу в Україні в контексті досягнення стратегічних цілей розвитку аграрної галузі в цілому.

Так, Микола Присяжнюк наголосив, що «створення системи партнерських, взаємовідповідальних стосунків держави та агарного бізнесу є одним з головних завдань сьогодення. Міжнародні компанії зможуть розраховувати на відкритість та підтримку з боку держави л ... Читати далі »
Просмотров: 563 | Дата: 01.04.2010 | Рейтинг: 0.0/0

30.03.2010 15:10

«Сільське господарство України потребує системного реформування», - про це сьогодні на прес-конференції заявив Міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк. «Місія курсу реформ – якісні перетворення ключових системоутворюючих галузей сільського господарства, поетапне технологічне і технічне переоснащення, поступове досягнення аграрним бізнесом економічної незалежності від державних дотацій та субсидій. Ці реформи вписано у програму діяльності Уряду України», - підкреслив Микола Присяжнюк.

Міністр зазначив, що держава не може (і не повинна) примушувати аграрний бізнес щось робити, але вона може (і повинна) створити систему стимулів та мотиваторів, які задають для аграрного бізнесу вектори розвитку і темп здійснення перетворень та змін за цими векторами із задіянням інструментів державного регулювання.

На прес-конференції були окреслені пріоритети реформування. Це, по-перше, ключові аграрні галузі - рослинництво (зернові, зернобобові, технічні ... Читати далі »
Просмотров: 570 | Дата: 01.04.2010 | Рейтинг: 0.0/0