Головна » 2010 » Серпень » 5 » 5 серпня – міжнародний день світлофора
10:46
5 серпня – міжнародний день світлофора
Сучасний світлофор - пристрій оптичної сигналізації, що відіграє неабияку роль у організації дорожнього руху. За його допомогою здійснюється врегулювання транспортних потоків та забезпечується безпека пішоходів. Відлік часу тривалості роботи зеленого і червоного сигналу світлофора дозволяє водіям авто та пішоходам правильно оцінити час початку руху і уникнути неприємних інцидентів. 
Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі Британського Парламенту. Управлявся він вручну, мав два семафорних крила, а у темний час доби підсвічувався газовим ліхтарем. На жаль, на початку 1869 року ліхтар пристрою вибухнув та поранив поліцейського, що керував світлофором. Після цього випадку про світлофор забули майже на 50 років.
У 1910 році був розроблений і запатентований перший автоматичний світлофорний пристрій.
Попередник сучасних пристроїв був встановлений 5 серпня 1914 року в Америці у місті Клівленд. Він мав червоний і зелений сигнал, а при перемиканні видавав звуковий сигнал. Системою керував поліцейській, який сидів у скляній будці на перехресті.
Триколірний світлофор у тому вигляді, до якого ми звикли, з використанням жовтого ліхтаря, був встановлений в 1920 році у Детройті та Нью-Йорку. З плином часу світлофори отримали повсюдне поширення в Америці та Європі. У Росії ж перший пристрій оптичної сигналізації з'явився лише в 30-му році минулого століття у Ленінграді, на розі Невського і Литейного проспекту.
А в Україні перший світлофор був встановлений у 1936 році у Харкові. На сьогодні в нашій країні налічується майже чотири з половиною тисячі світлофорних об'єктів, за допомогою яких здійснюється регулювання дорожнього руху.
Переглядів: 484 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0