Головна » 2011 » Квітень » 19 » Аграрна наука: внаслідок завершення земельної реформи збільшиться прибутковість сільського господарства
16:20
Аграрна наука: внаслідок завершення земельної реформи збільшиться прибутковість сільського господарства
Запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення стане логічним завершенням земельної реформи. При цьому після введення с/г землі в обіг оцінка вартості земельних ділянок відповідатиме світовій. Про це сьогодні йшлося на засіданні Науково-технічної ради Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За розрахунками Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», формування прозорих взаємовідносин на ринку земельних ресурсів дозволить збільшити прибутковість сільського господарства України до 70 мільярдів гривень при сьогоднішніх 5 млрд. грн.

Науковці повністю розділяють бачення Міністра щодо реформування земельних відносин в Україні. «Сьогодні середня вартість одного гектару землі в Україні - 2 500 доларів США при тому, що у світі найменша ціна на землю - 3 500 доларів. Справедлива грошова оцінка створить ефективну економічну мотивацію для роботи селянина на землі. Саме це стане запорукою відродження українського села», - зазначив академік, директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Петро Саблук.

Науково-технічна рада під головуванням Міністра постановила завершити формування необхідної законодавчої та нормативної бази з питань земельних відносин та створити передумови для повноцінного функціонування ринку землі, механізмів його регулювання та ефективного обігу земель сільськогосподарського призначення.

Окрім економіко-правових механізмів запровадження земельної реформи, вчені обговорили з Міністром стратегію техніко-технологічного переоснащення агропромислового комплексу.

У засіданні також взяли участь ректори двадцяти трьох вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації Мінагропроду, представники профільного парламентського комітету, Адміністрації Президента України та Національної академії аграрних наук.

Прес-служба 
Міністерства аграрної політики та продовольства України
Переглядів: 467 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0