Головна » 2012 » Січень » 25 » Державна стратегія розвитку сільських територій повинна повернути владу в регіони
15:09
Державна стратегія розвитку сільських територій повинна повернути владу в регіони
Державна стратегія розвитку сільських територій, ініційована Президентом України, повинна децентралізувати управління в регіонах. Про це сьогодні, 24 січня 2012 року, у рамках робочого візиту до Луцька повідомила Директор департаменту науково-освітнього забезпечення агропромислового виробництва та розвитку сільських територій Міністерства аграрної політики і продовольства України Ірина Синявська.

«Серйозним етапом економічного зростання українського села є завдання Президента щодо розробки та реалізації Державної стратегії розвитку сільських територій. До виконання програми вже приступило Міністерство аграрної політики та продовольства України, і Міністр Микола Присяжнюк у лютому презентуватиме цю стратегію на загальноукраїнських зборах сільських голів», – повідомила Ірина Синявська.

Суть стратегії полягає в докорінній зміні принципів управління сільськими територіями, а саме – в його децентралізації. Це означатиме, що ресурси, права, повноваження та відповідальність нарешті перейдуть у розпорядження місцевих влад.

«Стратегія покликана повернути владу в регіони, дати їй фінансові ресурси та матеріально-технічне оснащення. Окрім того, децентралізація незмінно покличе за собою зміни щодо бюджетування сільських рад. Якщо бюджет села чи селища формується саме цим населеним пунктом і не забирається в державний бюджет, тоді й створюються умови для розвитку села та можливість повернути його соціально-економічне зростання», - зазначила Ірина Синявська.

  Прес-служба Мінагрополітики
Переглядів: 499 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0