Головна » 2010 » Квітень » 8 » Для припинення протиправних дій та затримання правопорушників працівники Державтоінспекції будуть застосовувати усі надані законодавством пр
08:27
Для припинення протиправних дій та затримання правопорушників працівники Державтоінспекції будуть застосовувати усі надані законодавством пр
Останнім часом працівникам Державтоінспекції довелося неодноразово застосовувати табельну зброю для припинення грубих правопорушень, затримання зловмисників, а також захисту свого життя та здоров'я. У подібних випадках правопорушники, які, як правило, перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, поводяться надзвичайно зухвало й не лише погрожують працівникам міліції, але й відкрито посягають на їх життя.
Так, 28 березня поточного року, о 23 годин 40 хвилин у місті Біла Церва, що на Київщині, взводу дорожньо-патрульної служби довелося застосувати табельну вогнепальну зброю, щоб захистити своє життя. Під час нічного патрулювання на вимогу працівника Державтоінспекції зупинитися, водій автомобіля "Тойота-Ленд-Крузер” продовжував рух. Зупинився він лише після переслідування міліціонерами. Як з'ясувалося, за кермом знаходився 22-річний водій в нетверезому стані. Документів на автомобіль він не мав. Натомість через деякий час на місце прибув власник "Тойоти” - місцевий підприємець. Погрожуючи працівникам міліції неприємностями по службі, він почав вимагати не застосовувати заходів адміністративного впливу відносно п'яного водія. Коли ж побачив, що інспектори складають протокол, несподівано сів за кермо джипу та двічі в'їхав в патрульну машину, значно її пошкодивши. Проте на цьому господар "Ленд-Крузера” не зупинився і спрямував автомобіль на одного з прапорщиків міліції. Намагаючись зупинити авто, міліціонери згідно статті 15 Закону України "Про міліцію” застосували табельну зброю.
З пробитим колесом водій "Тойоти” зник із місця пригоди. Наразі всі учасники цієї події встановлені, автомобіль порушника вилучено та направлено на експертизу. Вирішується питання щодо порушення кримінальної справи.
Законодавством передбачено відшкодування моральної шкоди працівникам Державтоінспекції. Зловмиснику також доведеться відремонтувати пошкоджений службовий автомобіль.
У даному випадку, коли була реальна загроза їх життю, дії інспекторів ДАІ були професійними та гуманними. Незважаючи на те, що відповідно до вимог законодавства вони мали право стріляти на ураження, працівники ДАІ зупинили автомобіль, не заподіявши шкоди водієві. Але пам'ятати, що життя людини є найбільшою цінністю повинні усі. Адже безглуздо було заради п'яної примхи ставити під загрозу життя інспектора ДАІ.
Подібний випадок повинен стати уроком для правопорушників, які сподіваються на безкарність та вседозволеність. Для припинення протиправних дій та затримання правопорушників працівники Державтоінспекції будуть застосовувати усі надані законодавством права, зокрема щодо застосування спеціальних засбів та вогнепальної зброї, рішуче припиняючи правопорушення.

6 квітня 2010 року

Прес-служба Департаменту
ДАІ МВС України
Переглядів: 490 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0