Головна » 2010 » Грудень » 15 » «Екологічні патрулі» громадських формувань мають право здійснювати контроль на автошляхах лише спільно з підрозділами Державтоінспекції
12:53
«Екологічні патрулі» громадських формувань мають право здійснювати контроль на автошляхах лише спільно з підрозділами Державтоінспекції
Упродовж цього року зареєстровано понад 80 фактів незаконних зупинок транспортних засобів представниками громадських формувань, які безпідставно перевіряли вміст шкідливих речовин у відпрацьованих газах двигунів та вимагали у водіїв оплату штрафу. Одночасно вони намагалися продавати водіям так звані "екологічні картки”. Найбільше таких випадків зафіксовано влітку на автошляхах Київ-Чоп, Київ-Одеса, Харків-Сімферополь, коли на дорогах України значно збільшується кількість транспорту, що прямує в південні регіони. Як правило, зловмисники зупиняли автомобілі з країн ближнього зарубіжжя (Росії, Молдови, Білорусі), водії яких не завжди можуть відрізнити справжніх працівників Державтоінспекції України від шахраїв.
Державтоінспекція України роз'яснює, що така діяльність представників громадських формувань є незаконною. Відповідно до вимог Закону України "Про дорожній рух” до органів контролю у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху не включено жодних громадських організацій. Такий контроль здійснюють лише спеціально уповноважені державні органи (у тому числі Державна автомобільна інспекція, повноваження якої чітко визначені).
Одночасно відповідно до вимог Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища” громадський контроль у сфері охорони природи здійснюють громадські інспектори, які призначаються у визначеному законодавством порядку та мають посвідчення встановленого зразка. При цьому вони можуть брати участь у здійсненні громадського контролю (у тому числі й контролю вмісту шкідливих речовин у відпрацьованих газах двигунів транспортних засобів) тільки спільно з працівниками органів державного контролю (тобто працівниками Державтоінспекції). Ураховуючи вищевикладене, просимо водіїв бути пильними й у разі зупинки їх транспортних засобів представниками громадських формувань повідомляти про такі факти за телефоном "гарячої лінії” Департаменту ДАІ МВС України (044) 2724659 або "02”.


15 грудня 2010 року Пресс-служба Департаменту ДАІ МВС України
Переглядів: 403 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0