Головна » 2009 » Жовтень » 14 » Фахівці обговорили шляхи практичної реалізації ініціатив Уряду з питань розвитку села
08:28
Фахівці обговорили шляхи практичної реалізації ініціатив Уряду з питань розвитку села
У Києві завершив роботу семінар: «Функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів і надання державної підтримки фермерським господарствам».

В обговоренні шляхів практичної реалізації ініціатив Уряду з питань розвитку села взяли участь заступник міністра аграрної політики України Роман Шмідт, народні депутати України, представники Мінагрополітики, наукових установ і громадських організацій.

Учасники семінару зазначили, що розвиток кооперації є логічним етапом розбудови ринкової економічної системи у сільському господарстві та одним із шляхів комплексного розвитку сільських територій.

Початок відродження реальних кооперативних відносин в аграрному секторі України було започатковано Верховною Радою України у 1997 році з прийняттям Закону України „Про сільськогосподарську кооперацію”, який відкрив широкі можливості для сільськогосподарських товаровиробників у створенні власних, повністю ними контрольованих, кооперативних структур в агробізнесі.

Цей напрям діяльності широко підтримується у світі, зокрема Генеральною асамблеєю ООН, Міжнародною організацією праці, Генеральною конфедерацією сільськогосподарських кооперативів Європейського Союзу (COPA-COGECA) та Міжнародним кооперативним альянсом.

В рамках семінару обговорювалися питання державної підтримки створення і діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), розроблення нових підходів до формування взаємовідносин державного та місцевих бюджетів у 2010 році, дорадчого супроводу створення і діяльності СОК, практичного ознайомлення з досвідом створення й підтримки діяльності обслуговуючих кооперативів та інші.

Однією з найважливіших проблем, що виникли в умовах становлення кооперативного руху у сільській місцевості, визначена проблема неузгодженості на законодавчому рівні в частині надання сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу державної підтримки та статусу неприбуткової організації.

Прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з питань діяльності неприбуткових організацій», яким вносяться зміни до Законів України «Про оподаткування прибутку підприємств», «Про сільськогосподарську кооперацію» та «Про фермерське господарство», сприятиме створенню та ефективному функціонуванню сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, дасть змогу ліквідувати перешкоди на шляху їх державної реєстрації як неприбуткових організацій, розширить доступ агропідприємств, особистих селянських і фермерських господарств до мережі реалізації сільгосппродукції, сприятиме створенню додаткових робочих місць у сільській місцевості, підвищенню прибутковості господарювання та рівня соціального захисту сільського населення.

Учасники семінару прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України з пропозицією якнайшвидше прийняти Закон України «Про внесення змін до деяких законів України з питань діяльності неприбуткових організацій».

Прес-служба Мінагрополітики

Переглядів: 669 | Додав: xoma_joguk | Рейтинг: 0.0/0