Головна » 2011 » Лютий » 1 » Якщо землю і продавати, то лише громадянам України – М.Присяжнюк
08:27
Якщо землю і продавати, то лише громадянам України – М.Присяжнюк
Земля – це наш останній форпост, ресурс, який ми зобов’язані використати і не зробити помилку. Про це під час робочої поїздки у Вінницьку область заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. 

"На сьогодні є доручення Президента, завдання Кабінету Міністрів чітко опрацювати механізм впровадження обігу сільськогосподарської землі, аби можна було залучити додаткові кошти в аграрний сектор. Основне завдання, поставлене Президентом, - аби при введені обігу не обезземелити нашого селянина”, - зазначив міністр.

Він ще раз нагадав, що на сьогодні напрацьовано 5 законопроектів, які будуть подані на розгляд до Кабінету Міністрів та Верховної Ради, аби можна було почати працювати. "Ми як міністерство пропонуємо, що обіг сільськогосподарської землі повинен передбачати, - якщо навіть буде продаж землі, то тільки громадянам України. Ніяких юридичних осіб”, - сказав міністр.

Друге важливе питання – дозволити і передбачити законом, аби право оренди земельних ділянок було правом застави для іпотеки. "Це передбачає те, що будь-який орендатор може під право угоди-оренди отримати кредит, але земля залишається за власником земельного паю. Власник земельного паю має зрозуміти, що це є капіталізація та стабільний прибуток як у процесі самостійного оброблення землі, так і при здачі в оренду”, - відзначив М.Присяжнюк.

Важливим, за словами міністра, буде й проект про консолідацію сільськогосподарських земель.

Прес-служба Мінагропрод
Переглядів: 434 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0