Головна » 2010 » Квітень » 8 » М.Присяжнюк: ми зацікавлені у ефективному українсько-корейському співробітництві у аграрній галузі
08:26
М.Присяжнюк: ми зацікавлені у ефективному українсько-корейському співробітництві у аграрній галузі
07.04.2010 18:40

6 квітня 2010 року у Міністерстві аграрної політики України відбулись переговори Міністра аграрної політики України Присяжнюка М.В. з Послом Республіки Корея в Україні паном Пак Ро Бьоком.

Метою зустрічі було обговорення плану пілотного проекту щодо створення в передмісті Києва дистриб’юторського центру сільськогосподарської продукції. Також сторони обговорили питання встановлення квот на працевлаштування в сільськогосподарській галузі етнічних корейців, які проживають на території України.

Корейська сторона повідомила про наміри реалізувати проект щодо створення в передмісті Києва дистриб’юторського центру сільськогосподарської продукції (попередня вартість проекту 1 млн дол. США). 19-23 квітня планується візит в Україну корейської делегації, представники якої бажають обговорити дане питання з українськими експертами.

Сторони обговорили можливість створення в місцях поселення етнічних корейців спільних українсько-корейських підприємств різної спеціалізації (вирощування овочів, насінництва, меліорації).

Також Міністр Микола Присяжнюк зазначив, що «успішною формою співробітництва було б створення українсько-корейського технологічного парку в галузі сільського господарства». Міністр повідомив, що згідно із завданням президента України планується визначити АР Крим як екологічно чисту зону та вільну економічну зону, тому було б доцільно подумати над спільними проектами саме на території АР Крим. Було відзначено, що Україну також цікавить співробітництво в галузі розвитку логістичної системи. Сторони досягли домовленостей щодо залучення українських науково-дослідних установ до реалізації спільних проектів в галузі АПК.

Міністр Микола Присяжнюк зазначив, що «Україна завжди зацікавлена у підтримці пілотних проектів в галузі сільського господарства, які можуть стати прикладом конкурентноспроможного аграрного виробництва всієї країни». «Успішний досвід інших країн у аграрній сфері повинен бути максимально використаний в Україні. Так, наприклад, вкрай цікавим і корисним для України виявилась корейська практика розбудови аграрної інфраструктури, зокрема, оптових ринків сільськогосподарської продукції. Ми повинні залучати, поряд з вітчизняними розробками, досягнення та новітні технології інших країн, ті, що якнайшвидше виведуть українську аграрну галузь на якісно новий рівень та зроблять нашу сільськогосподарську продукцію конкурентноспроможною та високорентабельною», - підкреслив Микола Присяжнюк.Прес-служба Мінагрополітики,
Переглядів: 485 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0