Головна » 2011 » Вересень » 8 » М.Присяжнюк: Мінагрополітики покращило основні показники АПК
15:32
М.Присяжнюк: Мінагрополітики покращило основні показники АПК
8 вересня відбулася прес-конференція
Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка 
на тему:
«Підсумки роботи АПК України за сім місяців 2011 року»


За підсумками 7 місяців 2011 р. в аграрному секторі одержано приріст виробництва валової продукції проти відповідного періоду минулого року на 9,1 відсотка, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах – на 12,2 відсотка, господарствах населення – на 6,2 відсотка.

Виробництво валової продукції зросло в 23 регіонах, з них найбільше в Харківській (на 36,1 відсотка), Херсонській (на 22,8 відсотка), Вінницькій (на 22,5 відсотка), Хмельницькій (на 16 відсотків) областях.

До інших позитивних макроекономічних тенденцій за 7 місяців поточного року слід віднести збільшення:

- на 19 відс. надходжень податкових коштів до Зведеного бюджету;

- в 2,1 раза обсягів кредитування підприємств АПК;

- на 35 відс. експортного потенціалу аграрного сектора та ряд інших.

Завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яких намолочено 34,2 млн. тонн зерна при середній врожайності 30,6 ц/га (на 24% більше ніж у 2010 році).

Найбільший валовий збір одержано у Одеській області - 2,7 млн. тонн, Вінницькій - 2,4 млн. тонн, Херсонській – майже 2,3 млн. тонн, Миколаївській та Харківській – по 2,2 млн. тонн, Запорізькій та Дніпропетровській – по 2,1 млн. тонн, Донецькій - 1,9 млн. тонн, АР Крим – 1,8 млн. тонн, Кіровоградській та Хмельницькій - по 1,6 млн. тонн, Полтавській - 1,5 млн. тонн, Черкаській - 1,4 млн. тонн областях. Мільйонного рубежу досягли Київська, Сумська та Тернопільська області.

Продовжується збирання пізніх круп’яних, зернових і технічних культур, соняшнику, сої та інших видів продукції. Загалом, за даними регіонів в нинішньому році, очікуються валовий збір зерна в обсягах близько 50 млн. тонн (на 11 млн. тонн більше, ніж торік), цукрових буряків – 16,5 млн. тонн (на 2,8 млн. тонн ), олійних культур – 10,7 млн. тонн (на 0,7 млн. тонн), овочів – 8,5 млн. тонн (на 0,4 млн. тонн), картоплі – 20,0 млн. тонн (на 1,3 млн. тонн).

Зростання обсягів продукції рослинництва у нинішньому році відбувається, насамперед, за рахунок поглиблення інтенсифікації сільськогосподарського виробництва, яка забезпечується шляхом дотримання технологічних вимог.

Так, протягом поточного маркетингового року було збільшено обсяги внесення мінеральних добрив, що забезпечує гарантоване підвищення врожайності сільськогосподарських культур.

За рахунок якісних структурних змін у птахівництві та свинарстві збережено позитивну динаміку у галузі тваринництва, де приріст виробництва становить 2,8 відсотка.

Так, у січні – липні в усіх категоріях господарств зросли обсяги вирощування худоби та птиці на 3,4 відсотка, виробництво яєць - на 12,3 відсотка. Реалізація на забій худоби та птиці в живій масі збільшилася порівняно з відповідним періодом минулого року на 5,3 відсотка і становила 1,6 млн. тонн.

В сільськогосподарських підприємствах обсяги вирощування худоби та птиці зросли на 6,4 відсотки, зокрема, свиней - на 11 відсотків, птиці - на 6,8 відсотка. Приросту досягнуто у 23 регіонах, з них найбільше – в Івано-Франківській (на 31,7%), Хмельницькій (на 28,3%) Рівненській (на 25,2%), Закарпатській (на 17,6%) та Донецькій (на 13,2 %) областях.

Міністерство аграрної політики та продовольства уважно контролює ситуацію на ринку сільськогосподарської продукції. Вже знижуються ціни на гречку, вжито заходів для недопущення зростання цін на молокопродукти, цілком стабільна ситуація з вівсом.

За словами очільника Мінагрополітики, ціни на ринку гречки вже знижуються. «На ринок почало надходити зерно нового врожаю. Ми очікуємо, що в цілому надійде понад 280 тис. тонн, чого буде більш ніж достатньо для задоволення внутрішніх потреб», – зауважив Микола Присяжнюк.

Вживається ряд заходів для стабілізації ситуації на ринку молока та молокопродуктів.


Прес-служба 
Міністерства аграрної політики 
та продовольства України
Переглядів: 498 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0