Головна » 2010 » Жовтень » 11 » М. Присяжнюк: Україна залишилася єдиним доступним експортером для споживачів зерна з чорноморського регіону
08:52
М. Присяжнюк: Україна залишилася єдиним доступним експортером для споживачів зерна з чорноморського регіону
Міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк взяв участь у роботі Українського зернового конгресу, що проходить цими днями у Києві.

На форум, який спеціалісти вже називають «конференцією прогнозистів, де передбачається ситуація на світовому зерновому ринку та на зерновому ринку України на подальші 10 років», зібрались понад 200 фахівців з 40 країн світу. Серед них – Вільям Майєрс – співдиректор науково-дослідного інституту "Фапрі", Пітер Брайт – заступник директора з агробізнесу Європейського банку, Фелікс Коган – фахівець НАСА та інші відомі у світі спеціалісти.

Звертаючись до учасників конгресу, М. Присяжнюк зазначив: «На сьогодні аграрний сектор України, не зважаючи на несприятливий вплив природних аномалій, практично не допустив зменшення обсягів сільськогосподарського виробництва. За обсягами зовнішньої торгівлі зерновими та олійними культурами Україна займає 6 місце в світі, рослинними оліями – 4 місце, є постачальником номер один на світовий ринок насіння соняшнику та соняшникової олії.

Якщо говорити про кількісні показники України на світовому ринку зерна, то у поточному маркетинговому році в загальних обсягах світової торгівлі зерновими ми розраховуємо майже на 6%, у торгівлі пшеницею – на 5%, ячменем – на 14%, кукурудзою – майже на 6% від світових обсягів торгівлі».

Відповідаючи на питання присутніх, Міністр повідомив, що за попередніми прогнозами у поточному році виробництво основних видів аграрної продукції очікується на такому рівні, який забезпечить потреби внутрішнього продовольчого ринку та формування необхідного експортного потенціалу.

«У поточному маркетинговому році Україна залишилася єдиним доступним експортером для споживачів зерна з чорноморського регіону. При цьому вітчизняне зерно користується стабільно високим попитом на світовому ринку», - зазначив М.Присяжнюк.

Прес-служба Мінагрополітики

Переглядів: 415 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0