Головна » 2010 » Жовтень » 4 » М. Присяжнюк: Внутрішні продовольчі потреби України буде забезпечено
07:46
М. Присяжнюк: Внутрішні продовольчі потреби України буде забезпечено
1 жовтня, в Міністерстві аграрної політики України відбулась прес-конференція Міністра аграрної політики України Миколи Присяжнюка.

Як наголосив Міністр, головне завдання Уряду на сьогодні – це забезпечення продовольчої безпеки України. «У державі на сьогоднішній день сформовано продовольчий запас, обсяги виробництва сільгосппродукції для забезпечення внутрішньої продовольчої безпеки є в повному обсязі. У Аграрному фонді на даний час є 1,4 млн. тонн зерна, в регіональних фондах – 1,5 млн. тонн пшениці, близько 600 тис. тонн пшениці знаходяться на складах виробників хліба. Аграрний фонд щомісячно видає у вигляді інтервенцій 43 тис. тонн борошна задля стримування зростання цін», - сказав він.

Міністр поінформував також журналістів про цьогорічне виробництво і споживання основних сільськогосподарських культур: у поточному році Україна зібрала 10,3 млн. тонн продовольчої пшениці при внутрішньому споживанні 5 млн. тонн; ячменю зібрано 8,7 млн. тонн, тоді як для продовольчих цілей використовується близько 200 тис. тонн. Кукурудзи зібрано 10,6 млн. тонн при споживанні на продовольчі цілі 150 тис. тонн, а гречки зібрано 168 тис. тонн при споживанні близько 135-140 тис. тонн. Повністю забезпечені обсяги споживання олії та цукру. Крім того, овочів в Україні зібрано 7,3 млн. тонн, тоді як внутрішнє споживання становить 5 млн. тонн. Картоплі прогнозується зібрати 18 млн. тонн при внутрішньому споживанні 6 млн. тонн.

Як зазначив Микола Присяжнюк, Уряд планує в 2010 році розпочати форвардні закупівлі зерна урожаю 2011 року. «Буквально сьогодні ми обговорювали питання в уряді, щоб ще в поточному році почати фінансувати форвардні закупівлі врожаю наступного року, прем`єр-міністр вже дав доручення зробити відповідні розрахунки», - сказав він. За словами Міністра, форвардні закупівлі, обсяг яких може становити 1,5-2 млн. тонн зерна, дозволять направити гроші в агропромисловий комплекс країни, а також дадуть можливість аграріям посіяти озимі культури і підживити їх.

Микола Присяжнюк повідомив, що в Україні станом на початок жовтня посіяно 5,4 млн. га озимих культур. «Хочу запевнити, що ті обсяги посівів - 8,4 млн. га, що заплановані на цей рік, будуть посіяні. На сьогоднішній день в нас посіяно 5,4 млн. га і щодоби ми сіємо 300 тис. га озимини», - наголосив Міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, в поточному році у загальних обсягах світової торгівлі зерновими Україна розраховує майже на 6%. На сьогоднішній день Україна експортувала 3,7 млн. т зерна, в портах на цю дату знаходиться близько 300 тис. т зерна, експорт іде зараз достатньо нормальними темпами, обсяги балансу експорту в 12 млн. т за рік будуть виконані.

М. Присяжнюк поінформував журналістів про підсумки робочого візиту до США. Зокрема, він повідомив, що досягнуто домовленості з американським Eximbank про отримання кредиту терміном на 8 років для закупівлі зернозбиральної техніки John Derre. за попередньою домовленістю з Eximbank сума кредиту становитиме $250 млн, ставка за кредитом - 4% річних. Вже підписані листи про взаємне підтвердження готовності розпочати роботу, John Derre активно співпрацює з банком і до початку наступних жнив частина цього кредиту має бути використана, відповідно в нашу країну буде поставлена певна кількість зернозбиральної техніки.

Не оминув Міністр увагою ще одне складне питання, а саме – забезпечення населення тваринницькою продукцією. На думку М. Присяжнюка, тваринницька галузь ще не вийшла на необхідні обсяги виробництва м’яса, цього року в Україні зберігається дисбаланс у цьому виду продукції і Україна буде змушена імпортувати м`ясо - прогнозовані обсяги імпорту в цьому році становлять 300-310 тис. тонн. Молочна галузь потребує розробки реальних програм розвитку, які передбачали б комплекс заходів, що стимулюватиме надходження інвестицій у цю галузь. Багато питань і до роботи у рибній галузі.

Микола Присяжнюк, відповідаючи на питання журналістів, надав представникам ЗМІ інформацію щодо фінансування аграрного сектору, роботи над проектом Державного бюджету на 2011 рік у аграрній галузі, надання державної підтримки сільгосптоваровиробникам, створення умов для розвитку аграрного бізнесу, розбудови централізованої системи гуртових ринків, упорядкування структури апарату міністерства тощо.

Прес-служба Мінагрополітики
Переглядів: 503 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0