Головна » 2011 » Березень » 24 » Микола Присяжнюк: «Для початку посівної аграрії отримали майже мільйон тонн насіння»
13:02
Микола Присяжнюк: «Для початку посівної аграрії отримали майже мільйон тонн насіння»
Вітчизняні виробники сільськогосподарської продукції на достатньому рівні забезпечені насіннєвим матеріалом рівномірно в усіх регіонах країни. За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка, виділена Мінагропродом кількість насіння неодмінно стане запорукою успішної посівної. Крім того, українські аграрії зможуть за пільговими цінами додатково отримати понад 7 тис. тонн насіння з Державного резервного насіннєвого фонду.

«Держава доклала максимум зусиль для одержання цього року багатого урожаю, в першу чергу у забезпеченні сільгоспвиробників насіннєвим матеріалом для якісного проведення весняно-польових робіт. Для виконання цьогорічних весняно-польових робіт уперше за останні декілька років завчасно створені запаси палива, аграрії одержать мінеральні добрива з суттєвими знижками», - запевнив Міністр.

«У разі виникнення дефіциту насіння в окремих сільськогосподарських товаровиробників «Державний резервний насіннєвий фонд» зможе оперативно на пільгових умовах відпустити 7362 тонни насіння. Крім цього, науково-дослідні установи Національної академії аграрних наук готові реалізувати більше 18 тис. тонн елітного насіння ярих культур, в тому числі: пшениці – 1429 тонн, ячменю – 9491, гречки – 670, вівса – 1718 та інших культур», - додав Микола Присяжнюк.

За даними Мінагропроду, забезпеченість сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності насінням ярих зернових і зернобобових культур (без кукурудзи) складає 975,2 тис. тонн, або 103% до потреби. Усі регіони повністю забезпечені насінням, за винятком сільгосппідприємств Закарпатської та Полтавської областей, які забезпечені посівним матеріалом на 99%. При цьому сільськогосподарські підприємства до посівних кондицій підготовили 745,3 тис. тонн (114%) насіння зернових і зернобобових культур (без кукурудзи).

Прес-служба
Переглядів: 448 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0