Головна » 2010 » Квітень » 10 » МИКОЛА ПРИСЯЖНЮК: ПЛАГІАТ СТРАТЕГІЙ РОЗВИТКУ АПК ІНШИХ КРАЇН УКРАЇНУ НЕ ВЛАШТОВУЄ. В НАС – СВІЙ ШЛЯХ
16:55
МИКОЛА ПРИСЯЖНЮК: ПЛАГІАТ СТРАТЕГІЙ РОЗВИТКУ АПК ІНШИХ КРАЇН УКРАЇНУ НЕ ВЛАШТОВУЄ. В НАС – СВІЙ ШЛЯХ
09.04.2010 15:05

(Про стан весняної посівної-2010)

9 квітня у Міністерстві аграрної політики відбулася селекторна нарада з питань проведення комплексу весняно–польових робіт у 2010 році та пріоритетів діяльності Мінагрополітики під головування профільного Віце-прем’єр-міністра України Віктора Слаути.

Відкриваючи нараду, Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк зазначив: «Президентом України та Урядом аграрний сектор визначений пріоритетним та стратегічно важливим. Тому не випадково з перших днів роботи нового Уряду головна увага приділяється вирішенню проблем села!».

Микола Присяжнюк поінформував, що за попередніми даними вся посівна площа під урожай 2010 року становитиме 26,9 млн. га, що перевищує минулорічні показники. Із 8,6 млн. га озимих на зерно в доброму та задовільному стані перебуває 85% посівів, решта 15% оцінюються як слабкі і зріджені, в тому числі загинуло біля 3%. Зі слів Міністра, за попередніми розрахунками підлягатиме до пересіву до 1 млн. га озимих, у тому числі озимих зернових до 500 тис га та близько 400 тис га ріпаку. Найбільше таких площ у Полтавській, Сумській, Донецькій, Харківській областях. Вже завершено посів ранньої групи зернових та зернобобових культур в АР Крим на площі 87,6 тис га (146%), в Одеській області посіяно 99%, Херсонській – 85%, Миколаївській – 84% та Запорізькій – 86% до прогнозу.

Також Микола Присяжнюк повідомив, що розпочато посів цукрового буряка у 14 областях і вже посіяно 66,2 тис га (або 16 % до прогнозу). «Найближчі роки ринок цукру та вирощування цукрових буряків будуть економічно вигідними. Підтвердженням цього є те, що, за попередніми даними, збільшено майже на 100 тис га площ посіву цукрових буряків в 2010 році проти 2009 року. Наші прагнення – щоб посіви цукрового буряку в цьому році були доведені до 420 тис га, треба знайти необхідні стимули й мотиви», - зазначив Міністр. Він наголосив, що за ініціативи Віктора Андрійовича Слаути Мінагрополітики відстоює в проекті держбюджета-2010 фінансово-дотаційну підтримку в межах 1 тис грн. на гектар посіяного цукрового буряка. «Порядок використання цих коштів буде виписано таким чином, щоб вони йшли не на проїдання і не «для галочки», а на те, щоб стимулювати і мотивувати посіви цукрового буряка – якісного й високопродуктивного» - пообіцяв Міністр.

На нараді також було відзначено, що сьогодні існує проблема із забезпеченням весняно-польових робіт паливно-мастильними матеріалами та мінеральними добривами.

Говорячи про стратегічний розвиток АПК, Микола Присяжнюк зазначив, що при Президентові України створено Комітет з економічних реформ, в якому аграрний блок посідає важливе місце. «Тож сьогодні влада консолідовано працює над впровадженням в аграрному секторі програми системних реформ. Вона покликана плавно вивести АПК на нові рубежі економічного розвитку. Сьогоднішній показник виробництва валової продукції в розмірі 110 млрд. грн. низький. В України є можливість збільшити його у 2-2,5 рази. Це наше завдання. Причому механічний плагіат стратегій розвитку аграрного сектору інших країн Україну не влаштовує. В нас – свої особливості, свої традиції, а отже – свої перспективи і величезний потенціал» - зазначив Міністр.

Довідково.

На нараду в регіональні студії селекторного зв’язку запрошені:

Заступник голови Ради міністрів АР Крим, заступники голів облдержадміністрацій з питань АПК, Міністр аграрної політики АР Крим, начальники головних управлінь агропромислового розвитку облдержадміністрацій, керівники регіональних центрів наукового забезпечення АПВ, обласних агрохімформувань, інспекцій захисту та карантину рослин, насіннєвих інспекцій, державного резервного насіннєвого фонду, підприємств та організацій НАК "Украгролізинг”, ДАК "Хліб України”, Аграрного фонду, інспекцій якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції, оператори із забезпечення товаровиробників паливно–мастильними матеріалами та мінеральними добривами, керівники підприємств по виробництву мінеральних добрив та нафтопереробних підприємств.

Про хід весняно-польових робіт.

Ресурсне забезпечення.

На період січень-червень передбачалось закупити та використати 787 тис тонн поживних речовин мінеральних добрив. За даними регіонів станом на 07.04.2010 р. закуплено 696,1 тис тонн, або 88 % до заявки, із них вже використано 296 тис тонн. В цілому забезпеченість мінеральними добривами на 5% або на 54 тис тонн поживних речовин більше відповідного періоду минулого року.

При річній потребі засобів захисту рослин 19,3 тис тонн вже закуплено 10,4 тис тонн, або 53%, в тому числі гербіцидів 6,2 тис тонн (60%).

Під урожай 2010 року агровиробники мають власного насіння ярих зернових і зернобобових культур (без кукурудзи) 1,04 млн. тонн (або 105%), яке повністю підготовлено до посівних кондицій.

За оперативною інформацією до весняно-польових робіт сільгосптоваровиробниками придбано 350 тис тонн дизпалива (8% до потреби) та 91,5 тисяч тонн бензину (83% до потреби на комплекс робіт).

У проведенні весняно-польових робіт передбачається задіяти більше 320 тис тракторів та 375 тис одиниць ґрунтообробних машин і посівних комплексів. Готовність тракторів складає 96%, а ґрунтообробної та посівної техніки майже 98%, що на рівні аналогічного періоду минулого року.

Кредитне забезпечення.

Станом на 01.04.2010 року всі заявлені до виплати суми коштів дотацій були перераховані Держказначейством України сільгосптоваровиробникам.

За оперативними даними регіонів станом на 01.04.2010 р. підприємствами агропромислового комплексу залучено кредитів на суму майже 1,2 млрд. грн., в тому числі короткострокових – 0,9 млрд. гривень. З метою вирішення проблемних питань кредитування виробників сільськогосподарської продукції в необхідних обсягах під головуванням Віце-прем'єр-міністра С.Л. Тігіпка 23 березня 2010 року проведено спільну нараду за участі Мінагрополітики, Мінфіну, Мінекономіки, Нацбанку та окремих банків, які найбільше кредитують підприємства агропромислового комплексу. За результатами наради, Національний банк визначив за можливе при формуванні банками резерву для відшкодування можливих втрат за кредитами підприємств агропромислового комплексу збільшувати відсоток вартості забезпечення у вигляді майнових прав на майбутній урожай, приплід худоби. Прийняття такого заходу дозволяє послабити вимоги банків до забезпечення при наданні кредитів підприємствам агропромислового комплексу, зменшити розмір співвідношення між вартістю застави та обсягом кредиту.

З повагою,

Прес-служба Мінагрополітики,

278-83-89, 8 (067) 3889646 (Надія Аверкіна), press@minapk.gov.ua
Переглядів: 5230 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0