Головна » 2011 » Квітень » 27 » Микола Присяжнюк: «У I кварталі 2011 року вітчизняні виробники забезпечили зростання аграрної продукції на 5,3 %»
08:07
Микола Присяжнюк: «У I кварталі 2011 року вітчизняні виробники забезпечили зростання аграрної продукції на 5,3 %»
У першому кварталі 2011 року обсяги сільськогосподарського виробництва в усіх категоріях господарств у порівнянні з першим кварталом минулого року зросли на 5,3%, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах - на 11,4%. Результатом цього стало збільшення експорту продукції підприємств АПК у першому кварталі 2011 р. на 900 млн. доларів, що на 41% більше попереднього року. Про це сьогодні на розширеному засіданні Колегії Мінагропроду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

Як зазначив Міністр, зростання показників роботи галузі відбулося за рахунок збільшення інвестицій в аграрний сектор. «Показники виробництва зросли навіть попри те, що було введено квоти на експорт зерна. Тобто ми в цілому задоволені тим, що політика Кабінету Міністрів дає впевненість для інвесторів в аграрному секторі», - сказав Микола Присяжнюк.

Збільшення виробництва сільгосппродукції забезпечило позитивне торговельне сальдо, яке за цей період 2011 року зросло на 600 млн. доларів, або на 75% по відношенню до минулого року. Також від підприємств АПК до зведеного бюджету надійшло 864,8 млн. гривень, що на 185 млн. грн. більше від попереднього року. Разом з тим, обсяги виробництва валової продукції збільшилися у 24 регіонах.

За словами очільника Мінагропроду, основний ріст виробництва був забезпечений за рахунок тваринництва. Зокрема, у січні-березні поточного року в усіх категоріях господарств зросло поголів’я свиней на 2% та птиці на 8,8%. При цьому підприємства АПК залучили 4,7 млрд. грн. кредитних коштів, що майже втричі більше за аналогічний період минулого року. На думку Міністра, це свідчить про пожвавлення підприємницької активності сільськогосподарських підприємств.

«В сільськогосподарських підприємствах обсяги вирощування худоби та птиці зросли на 9,8%, зокрема, свиней – на 17,5%, птиці – 9,3%, виробництво яєць – 22,2%», - повідомив Микола Присяжнюк.

Прес-служба.
Переглядів: 396 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0