Головна » 2011 » Травень » 5 » Микола Присяжнюк закликав місцевих чиновників негайно розпочати боротьбу з амброзією
08:14
Микола Присяжнюк закликав місцевих чиновників негайно розпочати боротьбу з амброзією
Мінагропрод спільно з Міністерством охорони здоров’я України захищатиме вітчизняні грунти від амброзії. Це буде передбачено комплексною програмою боротьби з поширенням амброзії. Сьогодні про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, виступаючи під час робочої поїздки до АР Крим на Науково-практичній конференції з питань фітосанітарії «Сучасний стан та напрямки розвитку у сфері карантину та захисту рослин».

«Одне з головних питань цієї конференції – розробка спільно з Міністерством охорони здоров’я програми боротьби з амброзією. Її масове поширення на сьогодні є справжнім екологічним лихом, яке знищує сотні гектарів української землі», - зазначив очільник Мінагропроду.

За словами Миколи Присяжнюка, від ефективності боротьби зі шкідливою рослиною залежить не лише майбутній врожай зернових, а й здоров’я всіх громадян.

Звертаючись до присутніх представників державних інспекцій із карантину рослин та державних інспекцій з захисту рослин з усіх областей України, Міністр наголосив: «Я вимагатиму від вас конкретних дій і принципових позицій. Саме ви повинні вести роз’яснювальну роботу з виробниками сільгосппродукції, сільськими головами та керівниками обласних і районних рад».

«В результаті надмірного виснаження ґрунтів амброзією, врожайність сільськогосподарських культур значно знижується, а при високій забур’яненості цієї рослиною, яка призводить до втрати поживних речовин, аграрні культури знищуються майже на всі 100%», - підкреслив Микола Присяжнюк.

За даними Мінагропроду, одна тонна амброзії виносить з ґрунту 15,5 кг азоту, 1,5 кг фосфору та близько 950 тонн води. Наразі амброзією заражені 3,7 млн га (6%) території України.

Прес-служба
Переглядів: 374 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0