Головна » 2011 » Червень » 8 » Мінагрополітики посилило контроль за імпортом овочів із Європейського Союзу
09:47
Мінагрополітики посилило контроль за імпортом овочів із Європейського Союзу
Україна посилила контроль на кордоні за ввезенням овочів із Європейського Союзу. Натомість забороняти імпорт на овочеву продукцію з Європи, як це зробила Росія, в Україні поки не планують. Про це сьогодні повідомив Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк. 

«У зв’язку з появою інформації про поширення кишкової палички в країнах Європейського Союзу та щоб унеможливити потрапляння заражених продуктів на територію України, Мінагрополітики посилило контроль за імпортованою продукцією, особливо з територій, де зафіксовані захворювання людей, пов’язані з кишковою паличкою», - повідомив сьогодні під час брифінгу Іван Бісюк.

За словами очільника ветслужби, починаючи з 2 червня 2011 року, введено додаткові методи обстеження продуктів харчування, що ввозяться до України.

«Наразі ми проводимо додаткові бактеріологічні дослідження, в тому числі, і на групу кишкової палички. На сьогодні тих заходів, які ми проводимо, достатньо для того, аби сказати, що продукція на територію України потрапляє безпечна. І цю роботу ми будемо проводити доти, доки не отримаємо кінцеву інформацію про припинення цього спалаху або про джерело збудника цього захворювання», - зазначив Іван Бісюк.

За словами Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, наразі немає необхідності для повної заборони ввезення овочів із країн ЄС.

«По-перше, абсолютно не з’ясовано джерело поширення цього захворювання, по-друге, та кількість продукції, яка завозиться до нас із країн ЄС, порівняно з загальним обсягом імпорту, абсолютно мізерна. Гендиректорат Єврокомісії з охорони здоров’я та захисту прав споживачів (САНКО) офіційно поінформував Україну про те, що поширення кишкової інфекції не пов’язано з огірками, бо штам кишкової палички на овочах і штам, від якого помирають люди в Німеччині, відрізняються між собою», - пояснив Іван Бісюк.

Прес-служба
Переглядів: 395 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0