Головна » 2010 » Квітень » 12 » Мінагрополітики: Україна може ефективно співпрацювати з Азербайджаном та Грузією!
17:10
Мінагрополітики: Україна може ефективно співпрацювати з Азербайджаном та Грузією!
12.04.2010 11:30

В Мінагрополітики відбулася низка дипломатичних зустрічей.

Наприкінці минулого тижня пройшли перемовини Міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка з Надзвичайним та Повноважним Послом Азербайджанської Республіки в Україні паном Талят Мусеїбом оглу Алієвим.

Сторони обговорили питання подальшого розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Азербайджанською Республікою, зокрема створення спільних підприємств та перспективи залучення азербайджанських інвестицій в аграрний сектор України. Посол звернувся з проханням підтримати азербайджанських інвесторів, що займаються вирощуванням та переробкою цукрового буряку у Сумській області, а також реалізацією азербайджанських горілчаних напоїв у Черкаській області.

Було домовлено, що після офіційних звернень Посольства Азербайджанської Республіки Мінагрополітики в межах компетенції та законодавства сприятиме у вирішенні проблем, які склались. За результатами зустрічі Сторони вислови щирі сподівання на розширення українсько-азербайджанського співробітництва в галузі агропромислового комплексу.

Наступною дипломатичною зустріччю в Мінагрополітики стала зустріч української та грузинської делегацій, які очолювали з одного боку Міністр Микола Присяжнюк, а з іншого - Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе.

На зустрічі йшлося про сучасний стан співробітництва між країнами в аграрній сфері та можливі шляхи його розширення та поглиблення, зокрема - у галузях виноробства, тваринництва, рослинництва та харчовій промисловості.

Також сторони домовились про підготовку проекту Угоди про співробітництво в галузі ветеринарії та проекту Угоди про співробітництво в галузі карантину та захисту рослин. Україна і Грузія також вирішили детально опрацювати питання щодо вилучення цукру з Угоди про вільну торгівлю між Україною та Грузією.

Пан Посол повідомив про значну зацікавленість у залученні українських інвестицій в аграрну та переробну галузь Грузії, зокрема в районі м. Поті, де держава виділила площу для створення вільної економічної зони. Ще одним інтересом Грузії є, з одного боку, збільшення поставок на український ринок фруктів і вина, а з іншого - закупівель української сільськогосподарської та харчової продукції. Сторони досягли домовленості в подальшому плідно розвивати співпрацю в галузі виноградарства та виноробства, зокрема на території АР Крим.

Підводячи підсумки, Микола Присяжнюк зауважив: «Грузія завжди була і залишається стратегічним партнером України у економічному співробітництві, а тому завдання Міністерства – максимально підвищити зацікавленість грузинських інвесторів у аграрному секторі країни». З цією метою, а також з метою детальнішого ознайомленням з АПК нашої держави, досягненнями та інноваційними технологіями в аграрній та харчовій галузях Микола Присяжнюк звернувся до пана Посла із запрошенням Міністра сільського господарства Грузії взяти участь в ХXІІ Міжнародній агропромисловій виставці-ярмарку "Агро-2010” (15-19 червня 2010 року м. Київ) та запропонував залучити представників аграрного комплексу Грузії для участі у даному заході. У свою чергу Грігол Катамадзе запросив Міністра відвідати Грузію та взяти участь у винному форумі.З повагою,

Прес-служба Мінагрополітики,

м.Київ, вул.Хрещатик, 24, 278-83-89, press@minapk.gov.ua
Переглядів: 469 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0