Головна » 2010 » Квітень » 1 » МІНАГРОПОЛІТИКИ: УРЯД ВЗЯВ КУРС СИСТЕМНИХ РЕФОРМ У АГРАРНІЙ ГАЛУЗІ!
09:17
МІНАГРОПОЛІТИКИ: УРЯД ВЗЯВ КУРС СИСТЕМНИХ РЕФОРМ У АГРАРНІЙ ГАЛУЗІ!
30.03.2010 15:10

«Сільське господарство України потребує системного реформування», - про це сьогодні на прес-конференції заявив Міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк. «Місія курсу реформ – якісні перетворення ключових системоутворюючих галузей сільського господарства, поетапне технологічне і технічне переоснащення, поступове досягнення аграрним бізнесом економічної незалежності від державних дотацій та субсидій. Ці реформи вписано у програму діяльності Уряду України», - підкреслив Микола Присяжнюк.

Міністр зазначив, що держава не може (і не повинна) примушувати аграрний бізнес щось робити, але вона може (і повинна) створити систему стимулів та мотиваторів, які задають для аграрного бізнесу вектори розвитку і темп здійснення перетворень та змін за цими векторами із задіянням інструментів державного регулювання.

На прес-конференції були окреслені пріоритети реформування. Це, по-перше, ключові аграрні галузі - рослинництво (зернові, зернобобові, технічні та кормові культури), свинарство, молочне скотарство. Саме ці галузі в найбільшій мірі впливають на продовольчу безпеку України, її експортний потенціал, екологічний стан навколишнього середовища, розвиток інших галузей сільськогосподарського виробництва.

По-друге, аграрна освіта та аграрна наука. Аграрна освіта потребує реформ, тому що сьогодні кількість випускників, яких щорічно випускає система агроосвіти, значно перевищує реальні потреби сільського господарства, а програми навчання зовсім не орієнтовані на освоєння майбутніми фахівцями новітніх технологій. Аграрна наука у свою чергу втратила зв’язок з реальними практичними потребами с/г; стала заручником застарілих догм та захисником неефективних шляхів господарювання.

Третім основним напрямом реформування має стати державне управління сільським господарством, оскільки нині потрібно створити систему партнерських взаємовигідних, взаємовідповідальних стосунків держави та агарного бізнесу. В Україні ж, на жаль, відсутня система стабільних, прозорих, зрозумілих правил здійснення державного управління, а управління здійснюється в «ручному» та «пожежному» режимі.

Микола Присяжнюк зазначив, що під кожну реформу чітко визначені механізми, інструменти, заходи та фінансові розрахунки.

«Впровадивши ці реформи ми отримаємо якісно нове сільське господарство вископродуктивне та конкурентноспроможне, досягнемо тієї мети, яка була поставлена у програмі Віктора Януковича «Україна для людей» - наголосив Міністр.
Микола Присяжнюк, відповідаючи на питання журналістів, проінформував журналістів про хід весняно-польових робіт, ситуацію з кредитуванням аграріїв та стан справ у цукровій галузі України.З повагою,

Прес-служба Мінагрополітики,

м.Київ, вул.Хрещатик, 24, каб. 521

278-83-89, (067) 3889646 (Надія Аверкіна)
Переглядів: 486 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0