Головна » 2010 » Жовтень » 6 » Міністр привітав учасників Всеукраїнських сільських спортивних ігор 2010 року
08:08
Міністр привітав учасників Всеукраїнських сільських спортивних ігор 2010 року
Міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк взяв участь в урочистостях з нагоди закриття Всеукраїнських сільських спортивних ігор 2010 року.

Звертаючись до учасників змагань з усіх куточків України, М. Присяжнюк наголосив: «На сьогоднішній день "Колос" готовий до тих завдань, які ставить Президент щодо розвитку фізкультури і спорту по всій країні. Залучення сільської молоді до спорту – це сигнал, що село не забуте, селяни не забуті, що сільська молодь є платформою для майбутнього розвитку. Сьогодні "Колосу" 60 років. Для мене як міністра це – теж свято, оскільки ця організація знаходиться під патронатом міністерства. Особисто мене дуже радує, що "Колос" має таку потужну мережу спортивних сільських шкіл».

Всеукраїнські сільські спортивні ігри проводяться серед усіх верств сільського населення, працівників галузей АПК та їх дітей, учнів сільських загальноосвітніх шкіл, студентів аграрних та кооперативних навчальних закладів усіх рівнів акредитації, керівників усіх гілок управління в системі агропромислового комплексу України, ветеранів і найсильніших сільських спортсменів товариства "Колос” з найбільш поширених на селі олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Проведення сільських спортивних ігор є своєрідним оглядом резервів та досягнень фізкультурно-спортивного руху на селі, стимулом для створення нових фізкультурно-спортивних клубів в селах і селищах, джерелом відкриття нових юних спортивних талантів та обдарувань, майбутніх олімпійців, які в майбутньому гідно представлятимуть Україну на міжнародній спортивній арені, чемпіонатах світу і Європи, Олімпійських іграх.

Цього року спортивні ігри були присвячені 65-річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні, літнім юнацьким Олімпійським іграм 2010 року в Сінгапурі та ХХХ літнім Олімпійським іграм 2012 року в Лондоні, а також 60-річчю Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос".Довідково: Основою всього сільського фізкультурного руху є 13 620 колективів фізкультури сільськогосподарських підприємств різних форм власності, установ, організацій та навчальних закладів системи агропромислового комплексу України.

Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство „Колос” АПК України упродовж багатьох років активно залучає до постійних занять фізичною культурою і спортом мільйони сільських трудівників, їх дітей, працівників усіх галузей агропромислового комплексу.

Нині в товаристві успішно працює 4 219 фізкультурно-спортивних клубів „Колос”, розташованих на території сільських і селищних рад, що діють на громадських засадах та офіційно зареєстровані. Крім того, до системи „Колоса” входить 458 районні, чотири міські і 22 міжгосподарські фізкультурно-оздоровчі клуби (МФОК). Упродовж року на 16 263 спортивних спорудах, зокрема на 503 стадіонах, проводяться різноманітні фізкультурно-оздоровчі заходи. А всього у розпорядженні сільських фізкультурників 6 681 футбольне поле, 17 лижних баз, 35 плавальних басейнів, 1 088 спортивних залів, 1 487 приміщень для фізкультурно-спортивних занять, 483 майданчики з тренажерним обладнанням, 179 стрілецьких тирів. Золотий фонд „Колоса” – це спортивні фахівці: в товаристві працює 4 837 штатних тренерів.

У 268 дитячо-юнацьких спортивних школах (ДЮСШ) (у тому числі 12 спортивних дитячо-юнацьких школах олімпійського резерву (СДЮШОР) займається 85 519 дітей; до їхніх послуг 1 066 спортивних відділень з 40 олімпійських та 19 неолімпійських видів спорту. Навчальний процес забезпечують 2 587 фахівців. Це дало змогу підготувати до зимових Олімпійських ігор у Ванкувері-2010 26 спортсменів-колосовців.

Атлети „Колоса” у складах збірних команд України демонструють високі спортивні результати на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи з різних видів спорту. Лише на Олімпійських іграх у Пекіні представники „Колоса” здобули 5 медалей: 2 золоті, 2 срібні та 1 бронзову. Упродовж вересня 2009 року з чемпіонським титулами повернулися боксер Василь Ломаченко (чемпіонат світу) та веслувальник Сергій Гринь (чемпіонат Європи). Вагомий внесок у командний залік збірної України на чемпіонаті світу з вільної боротьби зробили й троє представників „Колоса”, які виграли бронзові медалі.

Центральна рада Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства „Колос” агропромислового комплексу України разом з Міністерством аграрної політики України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту, Національним олімпійським комітетом, Федерацією футболу України, іншими державними та громадськими формуваннями в системі агропромислового комплексу України постійно проводить тепер вже традиційні Всеукраїнські літні сільські спортивні ігри серед усіх верств сільського населення і, перш за все, серед сільських школярів, дітей-сиріт, студентів вищих навчальних закладів аграрної освіти усіх рівнів акредитації, вищих навчальних закладів споживчої кооперації, харчової, переробної промисловості, лісового, водного, рибного господарства, серед працюючих в усіх галузях АПК та їх дітей і найсильніших спортсменів Товариства.

Головна мета цього спортивного свята – залучення широких верств населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом, зміцнення їх здоров’я, а також пошук серед сільської молоді, сільських школярів та студентів вищих навчальних закладів талановитих спортсменів для поповнення ними національних збірних команд України.

Прес-служба Мінагрополітики
Переглядів: 529 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0