Головна » 2010 » Жовтень » 11 » На засіданні Науково-технічної ради Мінагрополітики обговорили напрями розвитку аграрної науки
08:53
На засіданні Науково-технічної ради Мінагрополітики обговорили напрями розвитку аграрної науки
Днями в Мінагрополітики під головуванням Міністра аграрної політики України Миколи Присяжнюка відбулось засідання Науково-технічної ради міністерства, присвячене обговоренню напрямів роботи щодо вдосконалення наукового забезпечення аграрної галузі.

У вступному слові М. Присяжнюк відзначив: «2010 рік має стати для всієї держави точкою відліку нового часу. Сьогодні Президент і Уряд не просто оновлюють економіку України, а в частині сегментів – будують її наново. Так само ми повинні стабільно втілювати реформи в аграрному секторі і особливий акцент сьогодні ставимо на перспективу - на аграрну освіту та науку».

Міністр наголосив на необхідності переглянути ряд підходів до роботи секцій Науково-технічної ради Мінагрополітики, розподілу коштів, побудови вертикалі і ефективних зв’язків із асоціаціями виробників с/г продукції та індивідуальними замовниками науково-технічної продукції. Як зазначив М.Присяжнюк, Мінагрополітики разом з усіма установами і відомствами, в першу чергу, із НААН України, повинно покращити показники наукового супроводу й технологічної відповідності при виробництві сільськогосподарської продукції, підвищити якість підготовки та перепідготовки кадрів для АПК, тісно входити в міжнародний науково-інноваційний простір і налагоджувати тісні зв’язки із інвесторами в наукові проекти на всіх рівнях, оскільки, за оцінками експертів сільське господарство країни виробляє лише третину валової продукції від її оптимального науково обґрунтованого рівня.

Учасники засідання проаналізували стан наукового забезпечення агропромислового комплексу України в сучасних умовах, ефективність наукових досліджень, результати виконання науково-дослідних розробок у 2009 році та результати формування Тематичного плану науково-дослідних розробок у 2010 році.

Результатом аналізу та фахового обговорення ситуації стало прийняття рішень щодо затвердження пріоритетних напрямів розвитку аграрної науки та проекту Тематичного плану науково-дослідних розробок Мінагрополітики на 2011 рік.

У заключному слові Микола Присяжнюк звернувся до членів Науково-технічної ради: «Розвиток українського села на сьогодні – пріоритет у роботі Уряду. Держава визначила свій шлях розвитку – через інновації та інвестиції, міністерством вже напрацьовані основні пріоритети реформування у агросекторі. Залучення найновішої інформації та найсучасніших технологій зроблять аграрну науку локомотивом сільського господарства, отже ми повинні поєднати науку із господарюванням - тільки тоді галузь буде ефективно працювати».

Прес-служба Мінагрополітики


Переглядів: 438 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0