Головна » 2009 » Листопад » 16 » Не допустити завезення на територію України небезпечної продукції тваринництва
08:58
Не допустити завезення на територію України небезпечної продукції тваринництва
Протягом 2009 року Державна служба ветеринарної медицини України провела вибірковий розширений ветеринарно-санітарний контроль імпортної продукції твариниицтва. За його результатами виявлено 47 випадків невідповідностей встановленим вимогам, а основними виробниками такої продукції є підприємства Федеративної Республіки Німеччини, Федеративної Республіки Бразилії, США, Королівства Нідерландів, Республіки Польщі, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Королівства Данії, Австрійської Республіки, Соціалістичної Республіки В'єтнам та інших країн.

Державна служба ветмедицини України проводить дослідження імпортованої тваринницької продукції лише в акредитованих за стандартами ISO 17025 державних лабораторіях. Акредитацію здійснено як Національним органом з акредитації, так і міжнародним (DAP Німеччина). Під час проведення лабораторних досліджень встановлено невідповідність за показниками безпеки, а саме в імпортованій продукції виявлено:

- оксиметилфурфурол в меді (Австрія);

- живі гельмінти (анізакіди) в рибі (В'єтнам, Франція);

- БГКП (Франція);

- завищену кількість стронцію в кормових добавках (Польща);

- збудник сальмонельозу в м'ясі свинини (Польща);

- збудник лістеріозу в м'ясі птиці (Бельгія);

- БГКП і МАФАМ в м'ясі птиці (Німеччина);

- БГКП і сальмонелу в м'ясі свинини (Польща).

За результатами лабораторних досліджень, 9-тьом закордонним підприємствам тимчасово заборонено постачати продукцію в Україну, а в посольства та компетентні органи країн направлені відповідні повідомлення.

В поточному році під час проведення ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні та транспорті було проведено 2068 затримок підконтрольних вантажів, у тому числі

по причині:

відсутності ветеринарних документів – 294;

невиконання ветеринарних вимог – 260;

заборони на ввезення – 1514;

по видах продукції:

тварини та птиці – 522 голів;

м'ясо та м'ясопродукти – 970 тонн;

молоко та молокопродукти – 285 тонн;

риба та морепродукти – 580 тонн;

інші вантажі – 3400 тонн.

Окрім того, для викриття фактів перевезення автомобільним транспортом небезпечної продукції тваринного походження на автошляхах України перевірено більше 12 тисяч автомобілів.

Під час перевірок викрито 22675 порушень чинного законодавства.

До 22224 осіб вжиті заходи адміністративного впливу у вигляді штрафу (загальна сума - 669476 грн.). Винесено 5681 приписів щодо усунення виявлених порушень. За грубі порушення ветеринарно-санітарних правил призупинено роботу 742 об'єктів. До слідчих підрозділів органів внутрішніх справ і прокуратури передано 337 матеріалів.

Спільно з іншими контролюючими службами з початку року вилучено з обігу 1860 тонн продукції тваринного походження сумнівної якості, утилізовано 1000 тонн.

Робота в даному напрямку продовжується і є на постійному контролі Держветслужби.

Прес-служба МінАП

Переглядів: 556 | Додав: xoma_joguk | Рейтинг: 0.0/0