Головна » 2011 » Травень » 11 » Приєднуйтесь до Десятиліття Дій з Безпеки Дорожнього Руху 2011-2020
17:06
Приєднуйтесь до Десятиліття Дій з Безпеки Дорожнього Руху 2011-2020
Дороги – частина цивілізації нашої планети. Рівень їх оснащення, надійність транспорту і толерантна поведінка учасників руху – визначний показник досягнень кожної країни, культури нації.

Однак дані Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших міжнародних організацій свідчать про кричущу ситуацію з безпекою дорожнього руху в більшості країн. Щороку в світі від ДТП гинуть понад 1 млн 300 тис осіб, отримують травми близько 50 млн.

За оцінками ВООЗ, якщо не вжити термінових заходів, до 2020 року аварії на дорогах стануть головною причиною смертності у світі, обігнавши серцево-судинні захворювання та СНІД.

Україна за рівнем смертності від ДТП посідає п'яте місце в Європі. За офіційною статистикою, торік в аваріях загинуло 4.709, травмовано – 38.917 осіб. Кожен третій загиблий – молода людина віком до 29 років.

Крім непоправних людських трагедій, неспроможність країни навести лад на дорогах призводить до погіршення її іміджу та значних матеріальних збитків. Так, за оцінками Світового банку, втрати української економіки від ДТП щорічно сягають 5 млрд доларів. Ситуація на автошляхах країни стала сьогодні однією з головних загроз національній безпеці України.

Виявляючи занепокоєність постійним зростанням рівня травматизму і смертності на дорогах у світі, Генеральна Асамблея ООН 2 березня 2010 року прийняла резолюцію, якою проголосила 2011-2020 роки Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху.

Мета Десятиліття – скоротити втрати людських життів від ДТП шляхом активізації дій на регіональному, національному та глобальному рівнях. Офіційне відкриття Десятиліття дій в усьому світі, в тому числі і в Україні, відбудеться 11 травня 2011 року.

У цей день о 14 годині у Києві відбудеться Всеукраїнська прес-конференція за участю керівників міністерств і відомств, пов'язаних з безпекою на дорогах, народних депутатів, очільників міжнародних організацій, представлених в Україні, громадських об’єднань. Організаторами прес-конференції виступають Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні і Всеукраїнська громадська організація «Асоціація безпеки дорожнього руху».

У рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху (БДР) в 2011 році відбудуться такі заходи:

1) «Круглий стіл», присвячений проблемам БДР в Україні і розробці Національної програми з безпеки дорожнього руху за участю партнерів Десятиліття дій. Організатори заходу – ДАІ МВС України і ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху». Дата проведення – 16 червня.

2) Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. Дата проведення – з 14 по 20 листопада. Це буде вже третій за рахунком Тиждень безпеки в Україні. Торік Тиждень безпеки дорожнього руху проводили Мінінфраструктури і ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху».

Найбільш значущою подією Тижня безпеки дорожнього руху -2011 і всього першого року Десятиліття дій в Україні стане Міжпарламентська зустріч з питань ефективності національного законодавства у сфері БДР, ініційована ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху».

Ініціатива підтримана Верховною Радою України та Європейською Економічною комісією ООН. Згоду взяти участь у Міжпарламентській зустрічі дав виконавчий секретар ЄЕК ООН Ян Кубіш. Офіційна приймаюча сторона заходу – Верховна Рада України. Організатори – Верховна Рада, Глобальне партнерство з безпеки дорожнього руху (GRSP, проект Світового банку, Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця) і ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху». Зустріч відбуватиметься під патронатом Європейської економічної комісії ООН.

ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху» запрошує всіх небайдужих до проблем безпеки на українських дорогах приєднатися до цих заходів і підтримати їх.

«Головна мета нашої роботи, – підкреслює президент ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху» Михайло Берлін, – консолідація дій навколо розв’язання проблем безпеки дорожнього руху державних діячів незалежно від політичних переконань, громадських організацій, бізнесу, засобів масової інформації. Системний підхід до безпеки на автошляхах має стати одним з національних пріоритетів. Тільки разом ми зможемо зменшити кількість аварій та зберегти тисячі життів українців».


Партнерами Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху в Україні вже стали:

Моторне (транспортне) страхове бюро України, СК «Український страховий дім», компанії: «Мішелін Україна», «Рено Україна», «3М Україна», «ТНК-ВР», «Вітмарк- Україна», «Компасс Україна», Концерн «УкрАвто», Міжнародний фонд «Єдиний світ», Асоціація мотоциклістів України.

Приєднуйтесь!

Свої пропозиції просимо надсилати на e-mail ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху» office@roadsafety.org.ua
Переглядів: 883 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0