Головна » 2010 » Лютий » 25 » Розробляється програма сталого розвитку сільських територій
08:06
Розробляється програма сталого розвитку сільських територій
Кабінет Міністрів розпорядженням № 121-р від 03.02.10 схвалив Концепцію Державної цільової програми сталого розвитку сільських територій на період до 2020 року.

Програмою передбачені шляхи і способи розв’язання проблем сільських територій. Так, зокрема, планується створення сприятливих умов для проживання населення на сільських територіях шляхом впровадження соціальних стандартів і нормативів відповідно до європейських, розвиток об’єктів соціальної інфраструктури, сприяння створенню комунальних підприємств для побутового обслуговування сільського населення та благоустрою сільських населених пунктів, підвищення якості освітніх послуг, розвиток сільського аграрного туризму, народних промислів, підприємництва, розвиток органічного сільськогосподарського виробництва, організація оптово-роздрібних ринків агропродукції тощо.

Згідно розпорядження Уряду Мінагрополітики разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади у тримісячний строк має розробити і подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект Державної цільової програми сталого розвитку сільських територій на період до 2020 року. Тож у міністерстві створена робоча група, яка працює над проектом документу.

Мета прийняття цієї програми - створення умов для сталого розвитку сільських територій, що передбачає диверсифікацію виробничої діяльності і підвищення конкурентоспроможності сільської економіки, підтримання екологічної рівноваги, поліпшення якості життя на селі на основі посилення життєздатності, самодостатності, активності сільських громад з максимально ефективним використанням місцевих ресурсів та приватної ініціативи.

Передбачається, що виконання програми забезпечить підвищення рівня зайнятості та збільшення доходів сільського населення, розвиток інженерної та соціальної інфраструктури сільських населених пунктів та поліпшення екологічної ситуації у сільській місцевості.

Видатки для виконання програми будуть здійснюватися за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, сільських і селищ громад, приватних інвестицій, а також залучатиметься і міжнародна технічна та фінансова допомога.

Прес-служба Мінагрополітики


Переглядів: 616 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0