Головна » 2009 » Жовтень » 14 » У Департаменті ДАІ МВС України презентували програмно-апаратну систему «Водій»
08:29
У Департаменті ДАІ МВС України презентували програмно-апаратну систему «Водій»
У Департаменті ДАІ МВС України презентували представникам засобів масової інформації єдину для всіх регіонів України програмно-апаратну систему “Водій” ТОВ “Інком”. В системі реалізовано ведення загальнодержавної автоматизованої бази даних про видані посвідчення на право керування транспортними засобами, вчинені адміністративні правопорушення Правил дорожнього руху тощо.
Ураховуючи, що керівництво ДДАІ МВС України приділяє особливу увагу контролю за роботою реєстраційно-екзаменаційних підрозділів, що приймають іспити в громадян для отримання посвідчень водія на керування транспортними засобами, в запровадженій системі “Водій” реалізовано функцію контролю з боку керівництва ДДАІ в режимі он-лайн. Таким чином забезпечується недопущення втручання в процес складання іспиту з Правил дорожнього руху.
Крім того, завдяки системі можна бачити, на яке питання відповідає кандидат у водії, який варіант відповіді обирає: правильний чи неправильний, скільки часу в нього залишилось для складання іспиту.
Після завершення складання іспиту результат фіксується спочатку на контрольному комп'ютері Департаменті ДАІ, а потім - екзаменаційного підрозділу. Така послідовність фіксації результату іспиту унеможливлює будь-яку його фальсифікацію з боку працівників реєстраційно-екзаменаційних підрозділів ДАІ.
На даний час до функції контролю підключено два столичних реєстраційно-екзаменаційних підрозділи №2, 10 на вул. Туполєва та Братиславський. До кінця року планується впровадити аналогічну систему ще в 10 обласних підрозділах.
Під час презентації заступник начальника ДДАІ МВС України Олег Трохименко також повідомив, що на виконання Указу Президента України № 1121/2007 „Про невідкладні заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху” щодо удосконалення системи підготовки водіїв, пішоходів, інших учасників дорожнього руху та з урахуванням змін до Закону України “Про дорожній рух” від 24.09.2008 року Департаментом ДАІ підготовлено та направлено до Кабінету Міністрів України три проекти постанов, які були затверджені 20.05.2009 року №№ 487, 490, 511.
В цих постановах затверджуються: прядок державної акредитації закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та атестації їх спеціалістів, порядок підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.
На даний час ДДАІ МВС України проводить акредитацію та здійснює єдиний державний реєстр автошкіл, контролює та перевіряє їх діяльність. Відтепер у разі неякісної підготовки водіїв або високого рівня аварійності серед випускників тієї чи іншої автошколи Департамент ДАІ МВС України може призупинити дію або анулювати сертифікат про її державну акредитацію щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів. Таким чином здійснюється реальний вплив на процес та якість підготовки водіїв.

12 жовтня 2009 року
Прес-служба Департаменту ДАІ МВС України

Переглядів: 970 | Додав: xoma_joguk | Рейтинг: 0.0/0