Головна » 2010 » Вересень » 16 » У Департаменті ДАІ МВС України відбулася прес-конференція для представників ЗМІ
16:54
У Департаменті ДАІ МВС України відбулася прес-конференція для представників ЗМІ

 Керівник Департаменту ДАІ Валерій Лозовий розповів про результати діяльності підрозділів Державтоінспекції МВС України упродовж 8 місяців 2010 року.

За цей період Державтоінспекції вдалося підвищити ефективність впливу на рівень аварійності та тяжкість її наслідків, а також покращити стан транспортної дисципліни серед учасників дорожнього руху.

В результаті вжитих заходів порівняно з аналогічним періодом 2009 року на 18,7 відсотків зменшено кількість ДТП із постраждалими ( всього зареєстровано за 2009 рік - 23913, за 2010 - 19431), майже на 22 відсотки - загиблих ( 2009 - 3286, 2010 - 2568) та на 18 відсотків - травмованих осіб ( 2009 - 29948, 2010 - 24497).
Аналіз стану аварійності показує, що врегульовані норми законодавства та відповідна організація роботи підрозділів ДАІ з його виконання стали головними чинниками зниження рівня аварійності на автодорогах України. Упродовж 8 місяців 2010 року вдалося зберегти життя 718 учасникам дорожнього руху та запобігти травмуванню більш як 5 тисяч осіб.

Основними причинами аварій залишаються - перевищення швидкості, порушення правил обгону, виїзд на смугу зустрічного руху, недотримання безпечної дистанції, порушення правил проїзду перехресть і залізничних переїздів, а також керування транспортними засобами в нетверезому стані. Зважаючи на це, Департаментом ДАІ було зосереджено увагу на першочерговому виявленні саме таких порушень. В результаті відповідної профілактичної роботи упродовж восьми місяців цього року порівняно з аналогічним періодом минулого зареєстровано менше дорожньо-транспортних пригод, що сталися через перевищення швидкості руху (-24,7 %), порушень правил обгону (-31,3 %), керування транспортними засобами в нетверезому стані (-33 %).

Начальник авто-технічної автоінспекції Василь Рублюк нагадав, що на сьогоднішній день проведення державного технічного огляду регламентовано статтею 35 Закону України "Про дорожній рух”. Безумовно, процедура його проведення вимагає поліпшення, вдосконалення і можливо - спрощення. І перші кроки для цього були зроблені Державтоінспекцією декілька років тому. Тоді згідно Постанови Кабінету Міністрів України перевірку технічного стану транспортних засобів було передано суб'єктам господарювання, тобто приватним станціям технічного обслуговування, які можуть не лише перевірити технічний стан машини, але й за бажанням водія усунути виявлені недоліки. А це, безумовно, позитивно впливає на підвищення безпеки дорожнього руху.

Однак через необхідність надавати до підрозділів ДАІ при проходженні технічного огляду великого пакету документів та сплати значних коштів за послуги, ця процедура постійно піддається критиці. Тут варто зазначити, що ціни на послуги, а також відповідну продукцію (талони ТО) і транспортний збір, визначаються законодавчими актами та постановами Уряду.

Керівництво Департаменту ДАІ МВС України, аналізуючи закордонний досвід, загалом не проти спрощення процедури проведення техогляду, але, звичайно, після прийняття відповідних законодавчих змін. 

Більше того, Державтоінспекція виступила ініціатором створення робочої групи з залученням фахівців Міністерства транспорту та зв'язку, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, Ради автомобілістів та автоперевізників при Кабінеті Міністрів та Моторного (транспортного) страхового бюро України. Результатом роботи цієї групи стане план поетапної лібералізації процедури проведення технічного огляду.

Поки ж власники транспортних засобів подають свій транспорт на техогляд згідно ухвали Кабміну № 606 від 09.07.2008 року. Цим же документом встановлені й терміни його проходження - з 15 січня по 15 грудня.

Валерій Лозовий також запевнив представників засобів масової інформації, що в Державтоінспекції приділяють велику увагу налагодженню партнерських взаємовідносин з учасниками дорожнього руху.

Нині в Державтоінспекції, як і в усіх службах МВС України, відбувається реформування. Основна мета його - виконання вимог Міністра внутрішніх справ та Колегії МВС України щодо налагодження партнерських стосунків з населенням, надійного захисту законних прав та інтересів учасників дорожнього руху. Для цього здійснюється комплекс організаційних та практичних заходів, спрямованих на підвищення професійного та освітнього рівня працівників Державтоінспекції.

В будь-якому разі Державтоінспекція усвідомлює, що поліпшення взаємовідносин між водіями та співробітниками ДАІ сьогодні актуальне як ніколи. Більш того Департамент ДАІ планує ініціювати питання внесення до курсу навчання у автошколах додаткових годин з правової підготовки водіїв. Тобто водіїв будуть навчати не лише правилам дорожнього руху, але й тому, як захищати свої права, спілкуватися з інспектором. У свою чергу будуть підвищені вимоги підготовки інспекторів, а до навчань будуть залучатися відомі правозахисники, юристи, що спеціалізуються у цій сфері.

Переглядів: 540 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0