Головна » 2011 » Квітень » 6 » У Департаменті ДАІ відбувся ознайомчий семінар щодо втілення в Україні проекту з профілактики ДТП за участю пішоходів
08:24
У Департаменті ДАІ відбувся ознайомчий семінар щодо втілення в Україні проекту з профілактики ДТП за участю пішоходів
Одним з головних завдань Державтоінспекції України є профілактика аварійності на автошляхах держави, у тому числі дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Працівники ДАІ постійно вишукують нові форми та методи роботи, які б сприяли покращенню ситуації, та звертаються за допомогою до своїх закордонних колег.

У грудні 2010 року у Департаменті ДАІ МВС України відбувся круглий стіл за участю делегації Естонії, керівництва Департаменту та представників громадської організації «Доброчин». Учасники зустрічі, на якій був присутній посол Республіки Естонія в Україні Яан Хейн, обговорили інновації у сфері безпеки дорожнього руху, а також заходи необхідні для втілення в Україні проекту, що спрямований на підвищення безпеки пішоходів. Представники Естонської сторони розглянули з керівництвом Департаменту позитивний досвід у цій сфері в їх країні, та проілюстрували на прикладах результати, яких їм вдалося досягнути за допомогою використання пішоходами світлоповертаючих знаків. Результатом зустрічі стали спільні домовленості щодо запровадження позитивного досвіду естонських колег в Україні.

Сьогодні у приміщенні Департаменту ДАІ за участю представників Республіки Естонія відбувся ознайомчий семінар щодо втілення проекту в Україні. «Як покращити безпеку пішоходів на дорозі в темний час? Що може зробити їх «видимими» та стати на заваді загибелі людини на неосвітленій ділянці дороги? Яка роль у цьому світлоповертаючого елементу?» - на всі ці питання естонські колеги намагалися дати вичерпні відповіді.

Відкриваючи семинар, посол Республіки Естонія Яан Хейн, розповів, що декілька років тому дорожньо-транспортні пригоди за участю пішоходів становили серйозну проблему у їх країні. Насамперед, це було зумовлене тим, що через специфічне географічне розташування країни, водії часто змушені пересуватися автошляхами в умовах недостатньої видимості. Це в свою чергу у багатьох випадках стає супутньою причиною ДТП із пішоходами. Тому перед керівництвом держави постало серйозне завдання по вирішенню проблеми.

Яан Хейн відзначив, що завдяки проведеній ознайомчій роботі пішоходи в Естонії - як дорослі, так і діти - все частіше носять світлоповертаючі знаки. В 1995-1996 роках лише 6% дорослого населення носили флікери, а в 2009 – це вже 74% дорослих і 95% дітей.

У багатьох європейських країнах вже давно діють державні програми по впровадженню культури носіння світлоповертаючих елементів (флікерів). Ці програми довели свою ефективність у зменшені кількості загиблих на дорозі в темну пору доби.

Наша держава має схожі проблеми, адже більшу частину країни займає сільська місцевість, де недостатнє освітлення проїзної частини.

Перший заступник начальника Департаменту ДАІ Анатолій Павловський зазначив, що керівництво Державтоінспекції впевнене - заходи, які запроваджуються, сприятимуть значному зниженню аварійності серед пішоходів, і насамперед серед дітей.


5 квітня 2011 року

Прес-служба Департаменту

ДАІ МВС України
Переглядів: 442 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0