Головна » 2011 » Вересень » 6 » В 23 регіонах України збільшилось виробництво аграрної продукції
08:08
В 23 регіонах України збільшилось виробництво аграрної продукції
За 7 місяців поточного року 23 регіони України суттєво наростили обсяги виробництва аграрної продукції. Загалом приріст валової продукції сільського господарства у порівнянні з відповідним періодом 2010 року становив на 9,1%, причому зростання відбулося як на підприємствах, так і в господарствах населення. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

За словами очільника Мінагрополітики, завдяки вжитим на державному рівні заходам цього року вдалося зберегти позитивну динаміку виробництва сільськогосподарської продукції. «Зокрема, у січні – липні 2011 року забезпечено приріст валової продукції сільського господарства у порівнянні з відповідним періодом 2010 року на 9,1%, в тому числі на 12,2% в сільськогосподарських підприємствах та на 6,2% в господарствах населення. Це означає, що зростання виробництва агарної продукції відбувається в усіх категоріях господарств», - відзначив Микола Присяжнюк.

Як повідомив Міністр, обсяги виробництва валової продукції за 7 місяців нинішнього року зросли у 23 регіонах, з них найбільше в Харківській (на 36,1%), Херсонській (на 22,8%), Вінницькій (на 22,5%) та Хмельницькій (на 16%) областях. Незначне зменшення допущено в Сумській (на 0,7%) та Чернігівській (на 0,2%) областях.

Найкращих результатів вдалося досягти у виробництві зерна. В цілому виробництво зернових в Україні в поточному році очікується на рівні 50 млн. тонн, що на 11 млн. тонн більше, ніж у 2010 році. Таких результатів досягнуто завдяки системній роботі з ряду напрямів, зокрема щодо забезпечення покращення технологій вирощування сільськогосподарських культур, вдосконалення роботи в насінництві, здійсненню комплексу заходів із захисту рослин від шкідників та хвороб, проведенню роботи щодо покращення технічного і технологічного забезпечення аграріїв.

«Ми бачимо, що впровадження системних реформ у аграрному секторі держави вже дало змогу стабілізувати ситуацію в галузі та створило необхідні передумови для його подальшого зростання. Наступний крок – завершення земельної реформи – дасть змогу створити принципово нову систему кредитування аграріїв, що забезпечить подальше нарощування обсягів виробництва сільськогосподарської продукції», - наголосив Микола Присяжнюк.
Переглядів: 513 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0