Головна » 2010 » Грудень » 13 » В Луцьку відбулася підсумкова міжнародна конференція
10:30
В Луцьку відбулася підсумкова міжнародна конференція
„Село і сільське господарство в світлі політичних і економічних умов в Європі, в тому числі в країнах ЄС, а також в Україні, Молдові, Грузії” – такою була тема підсумкової міжнародної конференції, що пройшла в Луцьку 8-9 грудня.

В конференції взяли участь представники України, Польщі, Молдови, Грузії.

Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку пан Томаш Янік привітав учасників від польського уряду.

Директор Департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва Міністерства аграрної політики України Ірина Синявська у своєму виступі означила позицію Міністерства стосовно реформи системи управління агропромисловим комплексом та сільськогосподарських дорадчих служб України.

В рамках конференції були розглянуті питання:

- напрями співпраці Європейського Союзу з Україною, Молдовою і Грузією в рамках політики добросусідства.

- економічна ситуація сільськогосподарських товаровиробників в Європейському Союзі за даними FADN.

- роль органів місцевого самоврядування в розвитку сільських територій.

- використання сільськогосподарської продукції на енергетичні цілі.

- якість і безпека продуктів харчування ( проект «Від поля до столу»)

- десять років офіційної сільськогосподарської дорадчої діяльності в Україні: здобутки, проблеми, перспективи.

- роль дорадчих служб в стимулюванні змін в сільському господарстві і сільській місцевості Молдови.

- організаційні припущення до системи дорадчих служб в Грузії.

Організатори конференції - Поморський центр сільськогосподарського дорадництва та Волинська сільськогосподарська дорадча служба спільно з Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України.

Учасники обмінялися думками щодо досягнень та проблем, які проявилися під час виконання проекту "Підтримка дорадчих служб і інших аграрних установ України в реалізації програм розвитку в сільському господарстві і сільських територіях з використанням польського і європейського досвіду”, ознайомилися з роботою Боратинської сільської ради (Луцький район) щодо розвитку соціально-культурної інфраструктури сільської ради, приватного сільськогосподарського підприємства ім. Т.Г.Шевченка (с. Угринів Горохівського району) по підвищенню якості сільськогосподарської продукції на прикладі виробництва молока та з досвідом Підберезівської сільської ради щодо відновлення роботи сільського дитячого садочка.

Кращі представники дорадчих служб областей нагороджені відзнаками Міністра аграрної політики України.

Поморський центр сільськогосподарського дорадництва (відділення у Старому Полі) вже п’ять років співпрацює з Україною в рамках програм технічної допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

За цей час спільно реалізовано 6 проектів; більше 1300 українських сільгоспвиробників, представників органів влади та місцевого самоврядування, аграрних навчальних установ, сільськогосподарських дорадчих служб, громадських організацій змогли підвищити свій фаховий рівень, використовуючи більш ніж піввіковий досвід Польщі у створенні та функціонуванні сільськогосподарських дорадчих служб.

Департамент аграрної освіти, науки та дорадництва
Переглядів: 463 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0