Головна » 2009 » Жовтень » 22 » В Україні працюватиме проект Twinning
08:12
В Україні працюватиме проект Twinning
У середу, 21 жовтня, в залі засідань колегії Міністерства аграрної політики України (м. Київ, вул. Хрещатик, 24, кім. 408) розпочне роботу конференція з нагоди відкриття проекту Twinning - “Надання допомоги українській ветеринарній службі з метою покращення правових і технічних аспектів системи контролю за безпечністю харчових продуктів”.

Проект Twinning сприятиме захисту здоров’я населення України шляхом посилення систем контролю за безпечністю харчових продуктів. Передбачається, що наближення до стандартів ЄС підвищить якість харчових продуктів та, в такий спосіб, сприятиме можливості експортувати українські продукти тваринного походження, наприклад, м’ясо, молоко, яйця та рибу, до країн-членів ЄС.

В рамках проекту передбачається проведення спільної роботи у таких напрямках, як апроксимація законодавств України та ЄС; покращення планів державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів, забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження; розробка настанов для виробників харчових продуктів і відповідних органів ветеринарного контролю; здійснення навчальних програм в Україні, Данії, Нідерландах та Латвії з питань проведення перевірок харчових продуктів в хімічних лабораторіях, процедур відбору їх зразків, мікробіологічних критеріїв, інспекції якості м’яса, здоров’я тварин і прикордонного ветеринарного контролю та інше.

Проект здійснюватиметься Управлінням з питань ветеринарії та контролю за якістю харчових продуктів Данії в консорціумі з Органом з питань безпечності харчових продуктів та споживчих товарів Нідерландів.

В проекті також братимуть участь короткотермінові експерти зі Служби з питань якості харчових продуктів та ветеринарії Латвії.

Учасники проекту Twinning об 11-00 проведуть прес-конференцію і нададуть вичерпну інформацію про цілі та завдання проекту.

У прес-конференції візьмуть участь Голова Представництва Європейської Комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра, Надзвичайний i Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Мікаель Борг-Хансен, Надзвичайний i Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Пітер Ян Волтерс; голова Державного комітету ветеринарної медицини України Петро Вербицький; керівник проекту Twinning Торстен Берг (Управління з питань якості харчових продуктів та ветеринарії, Данія), постійний радник проекту Twinning Аллан Багге, директор адміністративного офісу програми Twinning в Україні Тетяна Ковтун.

Акредитація представників ЗМІ обов’язкова і триватиме до 17-ої години 20 жовтня за телефонами: 278.83.89, 278.21.14 або 8.067.967.08.94.

Прес-служба МінАП

Переглядів: 643 | Додав: xoma_joguk | Рейтинг: 0.0/0