Головна » 2009 » Листопад » 16 » Всесвітній день пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод
10:46
Всесвітній день пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод
За резолюцією Генеральної асамблеї ООН кожну третю неділю листопада оголошено Всесвітнім днем пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод. Таке рішення зумовлене занепокоєнням урядів і міжнародних співтовариств щорічним зростанням у світі кількості дорожньо-транспортних пригод. Адже за даними ООН дорожні аварії є у всьому світі другою причиною смерті серед молодих людей у віці 5-29 років і третьою причиною смерті людей у віці 30-44 років. В автопригодах щорічно гине приблизно 1,2 мільйони осіб, ще 50 мільйонів людей одержують травми або стають інвалідами. І, як наголошено у резолюції ООН, якщо не вживати невідкладних заходів щодо поліпшення безпеки дорожнього руху, то до 2020 року в країнах з низьким і середнім рівнем доходу кількість людей, які гинуть внаслідок дорожньо-транспортних пригод, зросте на 80 %.
Для проведення відповідних акцій та профілактичних заходів як працівниками Державтоінспекції, так й державними структурами та громадськими організаціями в резолюціях ООН визначені певні рекомендації. За словами Етьєна Круга, директора департаменту з профілактики травм і насильства Всесвітньої організації охорони здоров'я, проведення подібних заходів свідчить про те, що "відбувається еволюція в мисленні і зростає усвідомлення необхідності подальших зусиль з поліпшення безпеки дорожнього руху".
На даний час працівники Державтоінспекції під час нагляду за дорожним рухом приділяють особливу увагу чинникам ризику, що зазначені в резолюціях ООН:
-невикористання водіями ременів безпеки і дитячих утримуючих пристроїв;
-керування транспортними засобами в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння;
-їзді на мототранспорті без шоломів;
-порушень правил швидкісного режиму їзді;
-розвитку належної інфраструктури.
Водночас, на сьогодні можна констатувати позитивні тенденції щодо зменшення кількості жертв та випадків травмування людей в дорожньо-транспортних пригодах в Україні. Цьому значною мірою сприяло прийняття та практичне застосування нового законодавства у сфері гарантування безпеки дорожнього руху. Так, упродовж десяти місяців поточного року в ДТП загинуло на 34,1 % менше (4383 - 2009 р., 6651 - 2008 р.) людей, ніж минулого року. Тобто, вдалося врятувати життя 2268 учасникам дорожнього року. Відповідно й травмовано на 29,7 % менше (38933 - 2009 р., 55409 - 2008 р.) людей.

Прес-служба Департаменту
ДАІ МВС України

Переглядів: 547 | Додав: xoma_joguk | Рейтинг: 0.0/0