Головна » 2010 » Листопад » 12 » В Департаменті ДАІ МВС України відбулася прес- конференція за результати операції "Перевізник"
08:00
В Департаменті ДАІ МВС України відбулася прес- конференція за результати операції "Перевізник"

З метою посилення державного контролю за безпекою пасажирських перевезень, станом утримання залізничних переїздів, а також дотриманням водіями транспортних засобів вимог законодавства у сфері надання пасажирських послуг Державтоінспекцією України з 13 жовтня по 10 листопада поточного року проводився комплекс профілактичних заходів під умовною назвою "Перевізник ".

Під час проведення операції працівниками ДАІ була здійснена перевірка готовності автобусів, мікроавтобусів та іншого пасажирського автотранспорту до експлуатації на маршрутах. Здійснювався також посилений контроль за дотриманням водіями режиму праці та відпочинку, проходженням обов'язкового технічного огляду автобусів перед виїздом на маршрут. Одночасно проводилися цільові перевірки базових автопідприємств щодо виконання ними договірних умов з перевізниками (зберігання транспортних засобів, їх ремонт та належне утримання).

Ураховуючи тяжкість скоєних нещодавно на Дніпропетровщині та Київщині дорожньо-транспортних пригод на залізничних переїздах, додатково проводилися позачергові обстеження стану утримання залізничних переїздів, а також зверталася особлива увага на факти перевезення водіями автобусів пасажирів понад дозволену технічною характеристикою кількість.
Під час проведення обстеження 7425 залізничних переїздів виявлено, що 3460 з них знаходяться у незадовільному експлуатаційному стані. Так, настили 1675 залізничних переїздів не відповідають нормативам, покриття автомобільних доріг на підходах до 1424 переїздів вражені ямковістю, світлофорна та звукова сигналізації в несправному стані на 297 переїздах, видимість потягів не забезпечена на 318, а відсутні або пошкодженні дорожні знаки виявлено на 1091 переїзді. У зв'язку з цим 1787 посадових осіб (відповідальних за експлуатаційне утримання переїздів) притягнуто до адміністративної відповідальності.
Критична ситуація склалася на залізничних переїздах Автономної Республіки Крим, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Одеської, Херсонської, Хмельницької, Чернівецької областей та м. Київ, на території яких більше 50 % залізничних переїздів мають значні недоліки в експлуатаційному утриманні. При цьому в Миколаївській області таких переїздів взагалі 94 % (весною їх було 93 %), в АР Крим та м. Київ - 82 %, в Чернівецькій області - 79 %, в Херсонській області - 77 % та в Запорізькій і Хмельницькій областях - 75 %.
З метою виправлення існуючого становища, підвищення рівня безпеки та усунення недоліків в експлуатаційному утриманні залізничних переїздів посадовим особам вручено 1754 обов'язкових для виконання приписів Державтоінспекції.
Також про стан утримання залізничних переїздів до транспортних прокуратур направлено 338 інформацій та органів виконавчої влади 715 інформацій, крім цього керівництву всіх управлінь залізниць направлено інформації з пропозиціями щодо необхідності підвищення безпеки дорожнього руху на залізничних переїздах шляхом їх модернізації та облаштування технічними засобами, які б унеможливлювали проїзд транспортних засобів на заборонні сигнали світлофора.
За порушення правил проїзду залізничних переїздів до адміністративної відповідальності притягнуто 26260 водіїв транспортних засобів.
У ході операції були здійснені перевірки 8334 пасажироперевізників щодо дотримання ними вимог Закону України "Про дорожній рух", під час яких виявлено 2994 порушення, у тому числі 1600 випадків випуску на лінію технічно несправних транспортних засобів, 195 фактів допуску до керування транспортними засобами водіїв, які не пройшли у встановлений строк медичного огляду, 160 фактів порушень режиму праці та відпочинку водіїв.
Під час перевірок пасажироперевізників оглянуто понад 69 тис. автобусів, з них 8,5 тис. (або кожен 8) експлуатувався з технічними несправностями, у тому числі 998 автобусів мали несправності гальмівної системи, 762 - несправності рульового управління, 1217 - несправності зовнішніх світлових приладів, 1832 - несправності колес та шин, також 1066 автобусів мали несправності аварійних виходів, а 716 автобусів були переобладнані без відповідного на те дозволу.
За вказаними порушеннями заборонено подальшу експлуатацію 6466 автобусів з вилученням талона про проходження державного технічного огляду, 646 автобусів поставлено на майданчик тимчасового утримання транспортних засобів.
Під час нагляду за дорожнім рухом працівниками ДАІ виявлено 1556 водіїв, які здійснювали пасажирські перевезення без необхідних документів, з них 140 - керували без посвідчення водія, 215 - без реєстраційних документів на транспортний засіб, 227 водіїв не мали ліцензійної картки на автобус, 237 - дорожнього листа, виявлено 400 випадків керування автобусами з не пройденим передрейсовим медичним оглядом водія та технічним оглядом транспортного засобу, 289 водіїв не мали схеми маршруту руху.
Упродовж проведення заходів працівниками ДАІ задокументовано майже 28 тис. порушень Правил дорожнього руху допущених водіями автобусів під час перевезення пасажирів, у тому числі 103 випадки керування у нетверезому стані, 2803 випадки перевищення встановленої швидкості руху, 554 факти порушень правил переїзду залізничних переїздів, 4242 порушення правил зупинки під час висадки та посадки пасажирів, 7098 випадків перевезення пасажирів понад встановлену кількість та 79 фактів перевезення пасажирів на автобусному маршруті протяжністю понад 500 км одним водієм.
Загалом, тільки за 10 перших діб проведених заходів до територіальних управлінь Головавтотрансінспекції Мінтрансзв'язку надіслано 232 подання щодо анулювання ліцензії пасажироперевізників котрими допущено порушення транспортного законодавства.
Приклади характерних порушень під час проведення операції:
14.10.2010 у Харківській області водій автобуса "Мерседес-Бенц”, здійснюючи перевезення пасажирів за маршрутом „Харків-Мерефа”, проїхав залізничний переїзд на забороняючий сигнал світлофору.
15.10.2010 у Синельниковському районі Дніпропетровської області за порушення правил дорожнього руху був зупинений автобус "ГАЗ-3307”, водій якого перевозив дітей до навчального закладу. Під час перевірки було встановлено, що водій не пройшов щозмінного передрейсового медичного огляду.
16.10.2010 у м. Борислав Львівської області водій автобуса "БАЗ-2215” 23-го маршруту перевозив пасажирів, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння.
18.10.2010 у Джанкойському районі АР Крим затримано автобус "Фольксваген” під керуванням водія, який перевозив пасажирів по маршруту "Джанкой - Феодосія - Керч”, перебуваючи у стані наркотичного сп'яніння.
19.10.2010 у Тернопільській області водій автобусу "ЛАЗ” здійснював перевезення пасажирів (дітей) на замовлення по маршруту Одеса-Івано-Франківськ без ліцензійної картки, шляхового листа та схеми маршруту руху; а перевезення здійснювалося одним водієм при протяжності маршруту понад 500 км.
20.10.2010 в м. Ковелі по вул. Сагайдачного водій маршрутного автобуса "Мерседес” об'їхав колону транспортних засобів по зустрічній смузі руху перед закритим залізничним переїздом, коли рух через нього було заборонено.
22.10.2010 у місті Києві під час позапланової перевірки одного з перевізників встановлено, що посадовими особами підприємства не забезпечується передрейсовий контроль технічного стану автобусів та проходженням водіями щозмінних передрейсових медичних оглядів, а відповідні відмітки в шляхових листах ставить охоронець підприємства, при цьому не маючи відповідної освіти та кваліфікації. Також на підприємстві не обладнані кабінети медичного працівника та механіка. На зазначеного автоперевізника до територіального управління ГДІАТ направлено лист про позбавлення ліцензії на право перевозити пасажирів.
23.10.2010 у місті Сімферополь затримано водія автобусу "Богдан”, який перевозив пасажирів на маршруті „с. Лугове-с. Фонтани” при цьому будучи позбавленим за рішенням суду права керування усіма видами транспортних засобів строком на 24 місяці.
25.10.2010 у Луганській області, на автодорозі Танюшівка-Артемівськ, виявлено порушення правил проїзду залізничного переїзду водієм автобусу "ЛАЗ”. П ід час перевезення пасажирів на замовлення за маршрутом "м.Сіверськ-Лисичанський НПЗ2”, водій проїхав переїзд на забороняючий сигнал світлофору.
На Черкащині було виявлено медпрацівника, який в порушення існуючих вимог, проставляв відмітки про передрейсовий контроль стану здоров'я водіїв у шляхових листах завчасно - на 2 і більше днів наперед, що підтверджується поясненнями водіїв автобусів.

11 листопада 2010 року

Прес-служба Департаменту
ДАІ МВС України

Переглядів: 794 | Додав: chicago321 | Рейтинг: 0.0/0